Quiz. Czerwone gitary czy Elektryczne gitary? 7/10 to sukces!
Strona Główna > Quiz. Czerwone gitary czy Elektryczne gitary? 7/10 to sukces!

Quiz. Czerwone gitary czy Elektryczne gitary? 7/10 to sukces!

Dwa zespoły uwielbiane przez tysiące Polaków. Dwie podobne nazwy. Czy będzie w stanie zgadnąć, którą piosenkę zagrały Czerwone gitary, a którą Elektryczne gitary? Sprawdź się w quizie, tylko uważaj, żeby się nie pomylić!

Czerwone gitary to bigbitowy zespół powstały w 1965 roku w Gdańsku. Założyli go Bernard Doronowski, Jerzy Kossela, Krzysztof Klenczon, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Wszyscy muzycy znali się wcześniej ze wspólnej gry w zespole Pięciolinie. Z pierwotnego składu obecnie w zespole pozostał tylko Skrzypczyk. Zespół ma na koncie 15 albumów studyjnych. Ostatni z nich opublikowali w 2015 roku.

Zobacz także: Quiz. Kult, KNŻ czy El Doöpa? Tylko mistrz dopasuje piosenkę do zespołu Staszewskiego

Elektryczne gitary powstały w 1989 roku z inicjatywy Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kuby Sienkiewicza. Zespół zasłynął ze swojego ironicznego i humorystycznego podejścia do muzyki rockowej. Sienkiewicz odpowiedzialny za większość repertuaru nigdy nie ukrywał, że nie traktuje tego gatunku zbyt poważnie. Grupa nagrała 10 płyt, a ostatnią wydała w 2020 roku. Za sprzedaż albumów otrzymali kilka złotych oraz platynowych płyt.

Czy będziesz w stanie odpowiedzieć, do którego zespołu należy dana piosenka? Nazwy zespołów mogą łatwo wprowadzić w błąd! Spróbuj swoich sił i rozwiąż nasz quiz. Powodzenia! 

Quiz: Kto grał tę piosenkę? Czerwone gitary czy Elektryczne gitary?

"Ciągle pada"

"Kwiaty we włosach"

"Dzieci wybiegły"

"Tak bardzo się starałem"

"Co ty tutaj robisz"

"Kto ma klucze"

"Płoną góry, płoną lasy"

"Człowiek z liściem"

"Lecz tylko na chwilę"

"Jestem z miasta"

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz przeboje Whitney Houston? 6/10 to wyzwanie!