Quiz. Czy wiesz jak w oryginale nazywa się ten film? 6/10 to wyzwanie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy wiesz jak w oryginale nazywa się ten film? 6/10 to wyzwanie!

Quiz. Czy wiesz jak w oryginale nazywa się ten film? 6/10 to wyzwanie!

Tytuły filmów często brzmią inaczej w tłumaczeniu niż w oryginale. Czy jesteś w stanie powiedzieć, jak brzmi pierwotny tytuł danego filmu? Rozwiąż quiz i przekonaj się!

Przetłumaczenie tytułu to problematyczna sprawa. Można dokonać bezpośredniego przekładu lub spróbować dopasować tłumaczenie do lokalnego rynku. W obu przypadkach nie da się zadowolić każdego. Często robimy sobie żarty z polskich tytułów, znając ich angielską wersję. Czasem jednak nie da się inaczej. Tłumaczenie nazw powoduje też, że możemy rozmawiać o tym samym filmie, ale się nie dogadać. Każdy będzie bowiem używał innej nazwy.

Zobacz także: Quiz. Polskie gwiazdy w Hollywood. Czy wiesz, gdzie grały? 8/10 to wyzwanie!

Czy dobrze znasz oryginalne tytuły filmów? Jeśli tak, na pewno bez problemu rozwiążesz ten quiz. Problem może pojawić się, kiedy pamiętamy tylko polskie tłumaczenie i nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym, jak brzmi oryginał. Czasami trudno się po prostu domyślić, bo przekład odbiega tak bardzo od pierwotnej nazwy. 

Podaliśmy tytuły film, a Twoim zadaniem będzie poprawne wskazanie, który tytuł jest oryginalnym. Sprawdź, jak sobie poradzisz. Powodzenia! 

Quiz. Czy znasz oryginalny tytuł tego filmu? 

Quiz. Czy wiesz jak w oryginale nazywa się ten film? 6/10 to wyzwanie!

Pytanie 1 z 10

„Szklana pułapka”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10!