Quiz. Czy wiesz z jakiej lektury jest ten cytat? Mniej niż 8/10 to porażka » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy wiesz z jakiej lektury jest ten cytat? Mniej niż 8/10 to porażka

Quiz. Czy wiesz z jakiej lektury jest ten cytat? Mniej niż 8/10 to porażka

Początek września często kojarzy się z powrotem do szkoły. Oznacza to również czytanie lektur. Jak dobrze je pamiętasz? Spróbuj rozwiązać nasz quiz.

Lektury szkolne często kojarzą się z przymusem czytania. Kiedy jednak po nie sięgniemy, okazuje się, że są to bardzo dobre i wartościowe książki. Do wielu z nich zdarza nam się wracać po latach. Przedstawione historie zapadają nam w pamięci. Jeszcze bardziej utrwalamy je dzięki wszelakim ekranizacjom. Jednak nic nie zastąpi tradycyjnej, papierowej książki, której zapach uwielbia mnóstwo osób.

Lektury szkolne są książkami, które zna niemal każdy. To klasyczne opowieści, które przekazują nam prawdy o świecie czy ludziach. Wiele z nich pamiętamy tak dobrze, że jesteśmy w stanie zacytować je z pamięci. Czy zaliczasz się do grona takich osób? Jak dobrze znasz lektury?

Zobacz także: Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits? 8/10 to formalność

Podaliśmy dziesięć cytatów, a Twoim zadaniem jest wskazanie z jakiej książki pochodzą. Są to dzieła znane powszechnie, więc nie powinno być to zbyt trudne zadanie. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wiesz z jakiej lektury jest dany cytat.

Quiz. Z jakiej lektury jest ten cytat?

Quiz. Czy wiesz z jakiej lektury jest ten cytat? Mniej niż 8/10 to porażka

Pytanie 1 z 10

„Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka