Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10!

Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10!

Queen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Założony w 1970 roku stał się rozpoznawalny za sprawą charyzmy i unikalnego wokalu ich lidera, Freddiego Mercury’ego. Jeśli jesteś fanem kapeli, bez problemu zdobędziesz przynajmniej 8/10 poprawnych odpowiedzi. Sprawdź, czy znasz tytuły utworów brytyjskiej legendy rocka.

Queen to brytyjski zespół rokowy, założony w 1970 roku w Londynie z inicjatywy wokalisty i autora tekstów Freddiego Mercury’ego oraz gitarzysty Briana Maya i perkusisty Rogera Taylora. Zespół w oryginalnym składzie ma na swoim koncie aż 15 albumów studyjnych oraz 700 koncertów. Grupa gościła na pierwszym miejscu brytyjskich list przebojów UK Album Charts przez 1389 tygodni, spychając na dalsze pozycje legendarnych Beatlesów oraz króla rock and rolla, Elvisa Presley’a.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka 

Niekwestionowanym liderem grupy od początku jej istnienia był obdarzony niezwykłym głosem oraz charyzmą sceniczną, wokalista, Freddie Mercury, który także był twórcą największych hitów zespołu.

Po śmierci Mercury’ego zespół postanowił wznowić swoją muzyczną działalność i nadal koncertuje pod szyldem Queen + Adam Lambert, wspólnie z amerykańskim wokalistą Adamem Lambertem.

Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen?

Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuły i zgarnij minimum 8/10!

Pytanie 1 z 10

„We Will … You”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Myślisz, że znasz The Beatles? Sprawdźmy, czy zgarniesz choć 7/10