Quiz. Czy znasz piosenki Dżemu? 7/10 to obowiązek! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy znasz piosenki Dżemu? 7/10 to obowiązek!

Quiz. Czy znasz piosenki Dżemu? 7/10 to obowiązek!

1 września swoje urodziny obchodzi Maciej Balcar. Charyzmatyczny wokalista skończył dziś 52 lata. Z tej okazji, przygotowaliśmy dla was wyjątkowy quiz. Jak dobrze znasz utwory zespołu Dżem? Czy potrafisz odgadnąć tytuł piosenki, mając do dyspozycji cytat z wybranego utworu? Sprawdź jak wielkim fanem jesteś.

Dżem to zespół, któremu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznaje się go za jeden z najlepszych i najważniejszych, rockowo-bluesowych bandów w historii polskiej muzyki. W 2001 roku wokalistą grupy został Maciej Balcar, który trzy lata później zadebiutował na albumie „2004”. Dziś muzyk obchodzi 52 urodziny. Z tej okazji mamy dla was quiz, w którym sprawdzicie swoją wiedzę ze znajomości tekstów piosenek zespołu.

Zobacz także: Quiz. Największe przeboje Lady Pank. 8/10 to wstyd!

Początki działalności zespołu Dżem

Nazwa zespołu Dżem wzięła się od słowa „jam„, czyli zbiorowego improwizowania. Band rozpoczął swoją amatorską działalność w 1973 roku, w Tychach. W pierwszym składzie grupy znaleźli się tacy muzycy jak: gitarzysta Adam Otręba, basista Beno Otręba, klawiszowiec Paweł Berger oraz perkusista Aleksander Wojtasik. Niedługo potem, dołączył do nich charyzmatyczny wokalista – Ryszard Riedel. Grywali wspólnie amatorsko aż do 1979 roku.

W okresie, kiedy zespół odnosił największe sukcesy, rozpoczęły się problemy z uzależnieniem Ryszarda Riedela. Na nic zdawały się odwyki – narkotyki zawładnęły jego życiem. Artysta nie zrezygnował jednak z koncertów i brał udział w nagraniach studyjnych. Ostatnim krążkiem Dżemu nagranym z Riedlem jest średnio przyjęty „Autsajder” z 1993 roku.

Zobacz także: Quiz. Roxie Węgiel czy Viki Gabor? 7/10 to minimum!

Quiz – jak dobrze znasz piosenki grupy Dżem?

Czy uważasz się za prawdziwego znawcę i sądzisz, że znasz wszystkie utwory zespołu Dżem? Sprawdź swoją pamięć i rozwiąż nasz muzyczny quiz. Tylko prawdziwy fan osiągnie wynik 10/10. Zobacz, czy należysz do elitarnego grona ekspertów.

Zobacz także: Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie? Mniej niż 7/10 to porażka

Quiz. Czy znasz piosenki Dżemu? 7/10 to obowiązek!

Pytanie 1 z 10

„Nie wiem jak mam to zrobić, ona zawstydza mnie/Strach ma tak wielkie oczy, wokół ciemno jest”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Największe przeboje Maryli Rodowicz. Uzupełnij 10/10 słów, a będziesz mistrzem!