Quiz. Czy znasz polskie hity lat 90.? 8/10 to obowiązek! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy znasz polskie hity lat 90.? 8/10 to obowiązek!

Quiz. Czy znasz polskie hity lat 90.? 8/10 to obowiązek!

Lata 90. w Polsce przyniosły nam wiele kultowych dziś przebojów. Artyści w tym czasie byli wyjątkowo płodni, a na scenie, oprócz weteranów pojawił się wielu nowych i przebojowych wykonawców. Rozwiąż nasz Quiz i sprawdź, jak dobrze pamiętasz przeboje lat 90.

W latach 90. na świecie, jak i w Polsce dominowały raczej rockowe brzmienia. Świat zachłysnął się grunge’m, który dotarł do Europy zza Oceanu, jednak na naszym rodzimym podwórku nie brakowało wybitnych artystów.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10!

Weterani oraz gwiazdy jednego przeboju

W latach 90. na scenie oprócz docenionych przez publiczność zespołów, jak Perfect, Lady Pank czy Budka Suflera pojawiło się wielu młodych artystów, którzy dopiero rozpoczynali swoją karierę muzyczną. Wielu z nich, jak choćby Andrzej Piaseczny czy Agnieszka Chylińska, zdobyli uznanie słuchaczy i z powodzeniem kontynuują swoją karierę muzyczną.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10!

Fortuna kołem się toczy, i nie wszyscy wykonawcy zdołali podbić polską scenę muzyczną. Niektórzy po wylansowaniu jeden przeboju, zniknęli na zawsze. Rozwiąż nasz Quiz i sprawdź, jak dobrze pamiętasz hity kolorowych lat 90.!

Quiz. Czy znasz polskie hity lat 90.? 8/10 to obowiązek!

Pytanie 1 z 10

Utwór „Kobiety są gorące” wykonywał:

Następne pytanie >