Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10!

Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10!

Wilki są kultowym zespołem rokowym polskiej sceny muzycznej. Piosenkę „Baśka” nucił chyba każdy. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz największe hity zespołu!

Wilki to polski zespół rockowy, który został założony w 1991 roku z inicjatywy wokalisty i lidera grupy, Roberta Gawlińśkiego. Początkowo kapela grała wyłącznie muzykę rockową, jednak po dziesięcioletniej przerwie i reaktywacji zespołu, zmieniła styl i zaczęła tworzyć utwory z pogranicza popu i rocka.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10!

Autorem wszystkich tekstów na pierwszym krążku zespołu, zatytułowanym po prostu „Wilki” był Robert Gawliński, który w latach 1983-1986 tworzył zespół Madame. Pierwszy studyjny album zespoły wydany w 1992 roku sprzedał się w 220 tysiącach egzemplarzy i okazał się bestsellerem. Niesieni na skrzydłach sukcesu pierwszego krążka młodzi artyści szybko wydali kolejny album. W 1993 ukazał się krążek zatytułowany „Przedmieścia”, który oprócz rockowych brzmień zawierał elementy folkowe, które możemy usłyszeć choćby w utworze „Hiszpan”.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka

Niespełna 2 lata później, bo w 1995 roku zespół zawiesił swoją działalność, a Gawliński skupił się na karierze solowej wydając w tym samym roku album „Solo”, który zdobył status złotej płyty. Po dziesięciu latach przerwy Wilki znów połączyły swoje siły i wrócili w wielkim stylu z albumem „4”, z którego pochodzą takie hity, jak „Baśka” i „Urke”.

Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki?

Quiz. Czy znasz przeboje zespołu Wilki? Dopasuj tytułu i zdobądź minimum 8/10!

Pytanie 1 z 10

Z jakiego utworu jest fragment: „Zobacz tańczą policjanci Facet z teczką trochę krwawi”?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz piosenki Dżemu? 7/10 to obowiązek!