Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka 

Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka 

Perfect należy do najbardziej kultowych polskich zespołów rockowych. Wylansował mnóstwo ponadczasowych przebojów takich jak choćby „Nie płacz Ewka”, „Autobiografia” czy „Chcemy być sobą”. Sprawdź w naszym quizie, jak dobrze pamiętasz największe hity Perfectu.

Od początku swojego istnienia, a więc od końca lat 70., Perfect przechodził wiele zmian. Między 1983 a 1987 r. zespół praktycznie nie istniał. Jego prawdziwa reaktywacja nastąpiła w 1993 r. I tak grał do rozwiązania w 2021 r. 

W ciągu ponad 30-letniej działalności w grupie miało miejsce też wiele zmian personalnych. Do 1992 r. jego liderem był Zbigniew Hołdys, który pisał muzykę i teksty. Jednak twarzą grupy przez większość czasu (w latach 1980-1983 oraz 1993-2021) był główny wokalista Grzegorz Markowski. On też przejął kompozytorskie obowiązki po Hołdysie.

Zobacz także:  Miał być budowlańcem, został muzykiem. Stan Borys skończy dziś 82 lata

Pomimo różnych zawirowań Perfect jest z pewnością jednym z najważniejszych zespołów dla polskiego rocka. Ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych. Pochodzi z nich wiele piosenek, które przez lata zyskały status legendarnych. 

Chodzi m.in. o: „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”, „Autobiografia”, „Niewiele ci mogę dać”, „Ale w koło jest wesoło”, „Kołysanka dla nieznajomej”, „Niepokonani”, „Wyspa, drzewo, zamek”, „Raz po raz (straszą nas)” czy „Wszystko ma swój czas”.  

Przetestujcie swoją wiedzę na temat wyżej wymienionych hitów Perfectu w naszym quizie. Wskażcie w każdym pytaniu, z którego z tych utworów pochodzi podany fragment tekstu. 

Zobacz także: Quiz. Największe przeboje Lady Pank. 8/10 to wstyd!

Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu?

Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? Jeden cytat musi wystarczyć! 8/10 to porażka

Pytanie 1 z 10

Z jakiego utworu jest fragment: „Jak posąg mój miało tu trwać. Kiedyś wiatr ze złością wyrwał je”:

Następne pytanie >

Przeglądasz stronę w wersji AMP i quiz nie ładuje się poprawnie? Kliknij TUTAJ, by go rozwiązać!