Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits? 8/10 to formalność  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits? 8/10 to formalność 

Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits? 8/10 to formalność 

Zarówno Electric Light Orchestra, jak i Dire Straits należą do absolutnego kanonu brytyjskiego rocka. Stworzyły wiele niezapomnianych hitów, które do dziś są chętnie słuchane na całym świecie i stanowią inspirację dla innych muzyków. Sprawdźcie w naszym quizie, jak dobrze znacie największe przeboje tych zespołów.

Electric Light Orchestra (znane też jako ELO) zaczynało karierę na samym początku lat 70. Grupa święciła triumfy do 1987 r. Wtedy zakończyła działalność, bo jej lider Jeff Lynne chciał skupić się na byciu producentem (powróciła jeszcze na rok na samym początku XXI w. i ponownie koncertuje od 2014 r.). Słynęła z dość eklektycznych jak na rocka brzmień i instrumentariów, szczególnie w postaci instrumentów smyczkowych.

Zobacz także:  Måneskin powracają z nowym singlem! Będzie hit?

Dire Straits w przeciwieństwie do pierwszego z brytyjskich zespołów rockowych, czerpało inspiracje bardziej z bluesa i jazzu niż z disco i synth popu. Niemniej zdobyło równie wielkie popularność i uznanie. Obie grupy słusznie zajmują miejsce w słynnej Rock & Roll Hall of Fame

30 sierpnia br. w wieku 68 lat zmarł Jack Sonni. Był on gitarzystą Dire Straits od 1984 r. do rozwiązania zespołu w 1995 r. Zastępował Dave’a Knopflera, który wraz ze swoim bratem Markiem Knopflerem założyli kapelę w 1977 r. 

Przetestujcie swoją wiedzę na temat Electric Light Orchestra i Dire Straits w naszym quizie. Wskażcie, który z tych zespołów jest autorem podanych poniżej ponadczasowych przebojów.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz wielkie przeboje Perfectu? 8/10 to porażka

Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits?

Quiz. Electric Light Orchestra czy Dire Straits? 8/10 to formalność

Pytanie 1 z 10

„Turn to Stone” stworzyli:

Następne pytanie >

Przeglądasz stronę w wersji AMP i quiz nie ładuje się poprawnie? Kliknij TUTAJ, by go rozwiązać!