Quiz: "Król Lew" czy "Shrek"? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz choć 7/10
Strona Główna > Quiz: „Król Lew” czy „Shrek”? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz choć 7/10

Quiz: „Król Lew” czy „Shrek”? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz choć 7/10

Kto z nas nie śmiał się z zabawnych tekstów Osła podczas oglądania kultowego już „Shreka”? Kto nie uronił morza łez podczas seansu „Króla Lwa”? Starsi i młodsi widzowie doskonale znają te piękne filmy. Jednak czy potraficie przytoczyć wypowiadane przez bohaterów frazy?

„Shrek” zadebiutował na dużym ekranie 22 kwietnia 2001 r. Od tego czasu powstały już cztery części i kilka okazyjnych animacji. Animacja jest silną inspiracją ilustrowanej książki „Shrek!” autorstwa Williama Steiga. Bajka otrzymała Oscara za najlepszy film animowany. Film opowiada o przygodach z pozoru niesympatycznego ogra – Shreka.

Próbuje on odzyskać swoją „samotnię”, która w rzeczywistości jest bagnem, na które zapędzone zostały inne magiczne stwory. Jego przeszkodą w osiągnięciu celu jest rozkaz wydany przez Lorda Farquaada. Pokurcz postawił Szrekowi warunek odzyskania podmokłego terenu – jest nim uwolnienie pięknej księżniczki Fiony ze strzeżonego przez smoka zamczyska. W osiągnięciu celu ogrowi pomaga jego wierny przyjaciel – gadający osioł.

Zobacz także: Maryla Rodowicz ubrała się tak na koncert. Ledwo włożyła nogę!

Wielki krąg życia

„Król Lew” trafił na ekrany kin w 1994 roku i do dziś jest niekwestionowanym liderem najchętniej oglądanych filmów animowanych. Akcja animacji rozgrywa się na pięknej sawannie – w afrykańskim królestwie lwów. Król Mufasa powitał na świecie swojego pierworodnego syna – małego Simbę. Wyrasta on na ciekawe świata lwiątko i naturalnego następcę tronu.

Skaza – brat króla Mufasy nie wydaje się zadowolony, że ma konkurenta do tronu, który jego zdaniem mu się należy. Postanowił więc uknuć przeciwko bratu i malcowi straszną intrygę. Knowania Skazy doprowadzają do śmierci króla, a winą obarcza małego Simbę. Radzi mu, aby uciekał z Lwiej Ziemi i ratował skórę przed gniewem poddanych Mufasy.

Zobacz także: Kulisy rozwodu Ricky’ego Martina wychodzą na jaw. W tle ognisty romans

Simba stosuje się do rady wuja, a na wygnaniu o mało nie umiera z wycieńczenia. Poznał w ten sposób dwójkę nowych przyjaciół, którzy uratowali mu życie – zabawną surykatkę Timona i równie uroczego guźca Pumbę. Pewnego dnia dorosły już Simba spotkał na swojej drodze dawną przyjaciółkę – Nalę. Opowiedziała mu ona o zniszczeniach, jakich dokonał Skaza w Lwiej dolinie. Tylko powrót prawowitego władcy może odmienić losy poddanych.

Quiz. Jak dobrze znasz „Szreka” i „Króla Lwa”?

Czy potraficie odgadnąć z której z tych dwóch bajek pochodzą te cytaty? Przekonajcie się jak dobrze znacie te animacje i rozwiążcie nasz prosty quiz!

"A jak zobaczysz długi tunel, to nie idź w stronę światła!" to cytat z bajki:

"Ja też się bałem ciemności, aż pewnego… Chociaż nie. Ja wciąż się boję ciemności." to cytat z bajki:

"Nie pozwól, aby niebezpieczeństwo Cię kontrolowało. Podejmij wyzwanie – nigdy, nie wiesz, dokąd Cię to zaprowadzi." to cytat z bajki:

"Słuchaj, jeszcze chwila i otworzę wytwórnię salami" to cytat z bajki:

"Nie wiem, czy załapałeś, ale zostałem nazwany rumakiem! Czemu nie ogierem…?" to cytat z bajki:

"Uwierz w siebie, a nadejdzie dzień, kiedy inni nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko uwierzyć razem z Tobą." to cytat z bajki:

"O, nie! Palce mi drętwieją! Gdzie są moje palce?! Niech mnie ktoś przytuli…" to cytat z bajki:

"Przeszłość często boli. Można od niej uciekać albo wyciągnąć z niej jakieś wnioski." to cytat z bajki:

"Każdy jest kimś. Nawet nikt." to cytat z bajki:

"To Krąg Życia, który porusza nas wszystkich przez rozpacz i nadzieję, przez wiarę i miłość, dopóki nie znajdziemy naszego miejsca na rozwijającej się ścieżce." to cytat z bajki:

Zobacz także: Kłopoty Julii Wieniawy. Najpierw ogromne straty, a teraz wielka niewiadoma