Quiz: Który cytat pochodzi z filmu "Kariera Nikosia Dyzmy"?
Strona Główna > Quiz: Który cytat pochodzi z filmu „Kariera Nikosia Dyzmy”?

Quiz: Który cytat pochodzi z filmu „Kariera Nikosia Dyzmy”?

15 marca mija 21 lat od premiery kultowego filmu z Cezarym Pazurą i Anną Przybylską pt. „Kariera Nikosia Dyzmy”. Czy rozpoznasz cytaty, które wystąpiły w tej produkcji? Sprawdź już teraz!

„Kariera Nikosia Dyzmy” to kultowy film z 2002 roku, w którym główne role odegrali m.in. Cezary Pazura, Anna Przybylska oraz Katarzyna Figura. To właśnie dziś od premiery tej słynnej produkcji mija już 21 lat! Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka pytań dotyczących filmu. Czy pamiętacie popularne cytaty, jakie się w nim kryją?

Który cytat pojawił się w filmie?

Który cytat pojawił się w filmie?

Który cytat znajdziemy w „Karierze Nikosia Dyzmy”?

Który cytat występuje w filmie?

Który cytat znajdziemy w filmie?

Który cytat usłyszymy w „Karierze Nikosia Dyzmy”?

Który cytat jest związany z filmem?

Który cytat usłyszymy w filmie?

„Kariera Nikosia Dyzmy”, czyli nowa wersja klasyku

W 2002 roku na ekrany polskich kin wszedł film będący trzecią już ekranizacją powieści o Nikodemie Dyzmie. Pierwsza z nich – „Nikodem Dyzma” ujrzała światło dzienne w 1956 roku, a druga – Kariera Nikodema Dyzmy stała się niezwykle popularnym w latach 80-tych serialem telewizyjnym. Co ciekawe, niewiele brakowało, a wersja z 2002 roku mogłaby w ogóle nie powstać! W tym samym czasie miały rozpocząć się prace nad filmem i serialem o współczesnym Dyzmie, w którego miał wcielić się Wojciech Malajkat. Pomysł został jednak odrzucony z uwagi na zdjęcia do produkcji Jacka Bromskiego. „Kariera Nikosia Dyzmy” nie jest jednak wiernym odwzorowaniem literackiego pierwowzoru. Bardziej niż Nikodem Dyzma inspiracją dla głównej postaci był gangster z Trójmiasta, Nikodem Skotarczak.

Rozwiąż więcej quizów: