Quiz. Najsłynniejsze filmy Martina Scorsese. Zgadnij tytuł i zdobądź 9/10 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Najsłynniejsze filmy Martina Scorsese. Zgadnij tytuł i zdobądź 9/10

Quiz. Najsłynniejsze filmy Martina Scorsese. Zgadnij tytuł i zdobądź 9/10

Nasz quiz dotyczy dzisiejszego solenizanta – obchodzącego 81. urodziny Martina Scorsese. To sama czołówka Hollywood. Powszechnie uważa się go za jednego z najlepszych reżyserów w historii. Ma na koncie wiele kultowych filmów. Dobrze pamiętacie jego produkcje? Sprawdźcie.

Rozwiążcie nasz quiz, żeby przekonać się, jak dobrze znacie najsłynniejsze filmy Martina Scorsese. Wybitny amerykański reżyser i scenarzysta właśnie dzisiaj kończy 81. lat.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Wielka kariera w Hollywood

Martin Scorsese przyszedł na świat 17 listopada 1942 r. w Nowym Jorku. Wywodzi się z katolickiej rodziny o włoskich (dokładniej sycylijskich) korzeniach. Te motywy wielokrotnie często przewijały się w późniejszej twórczości reżysera.

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze znasz Jana Borysewicza? 7/10 to wyzwanie!

Amerykanin wkroczył do świata filmu na początku lat 60., ale pierwszą pełnometrażową produkcję udało mu się zrealizować w 1967 r. Trzy lata później przeniósł się do Hollywood, gdzie niebawem zaczął zdobywać uznanie. 

Po latach uzyskał status legendy. Znajdowało to też odzwierciedlenia w nagrodach. Miał ich na koncie wiele, na czele z Oscarem i trzema Złotymi Globami. O wiele więcej miał nominacji do tych nagród. W swojej owocnej karierze 81-latek wyreżyserował 27 filmów pełnometrażowych. Wiele z nich na zawsze zapisało się w historii kina.

Zobacz także: Quiz. Budka Suflera czy Dżem? Już 8 punktów to świetny wynik! 

Quiz. Najsłynniejsze filmy Martina Scorsese

Poniższy quiz przetestuje Waszą wiedzę nt. najważniejszych filmów Martina Scorsese.

Quiz. Najsłynniejsze filmy Martina Scorsese. Zgadnij tytuł i zdobądź 9/10

Pytanie 1 z 10

„Are you talking to me?” to słynna kwestia wypowiedziana przez Roberta De Niro w filmie:

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!