Quiz. Obywatel G.C. czy Republika? Wielkie hity! 8/10 to obowiązek » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Obywatel G.C. czy Republika? Wielkie hity! 8/10 to obowiązek

Quiz. Obywatel G.C. czy Republika? Wielkie hity! 8/10 to obowiązek

Czy jesteś fanem twórczości Grzegorza Ciechowskiego? Jak dobrze znasz jego piosenki? Czy potrafisz rozróżnić, które utwory były grane przez Republikę, a które wykonywał Obywatel G.C.? Sprawdź swoją muzyczną wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Czy uważasz, że twórczość Grzegorza Ciechowskiego to istny majstersztyk? Piosenkarz uznawany był za jednego z najwybitniejszych muzyków swoich czasów. Był liderem i wokalistą Republiki, poetą, producentem, kompozytorem, znanym także z projektów Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa czy też współpracy z Justyną Steczkowską, Kasią Kowalską, Kayah, Katarzyną Groniec i wieloma innymi. Przed śmiercią pracował nad nowymi nagraniami Republiki. Sprawdź swoją wiedzę na temat twórczości Ciechowskiego i rozwiąż poniższy quiz.

Zobacz także: Jak wygląda Madonna bez filtra? Przyjaciółka pokazała zdjęcie

Grzegorz Ciechowski: muzyk, mąż i ojciec

Jedne z najpopularniejszych utworów Grzegorza Ciechowskiego to: „Kombinat”, „Sexy doll”, „Telefony”, „Nie pytaj o Polskę”, „Biała flaga”. Czy wiesz który zespół je nagrał? Grzegorz Ciechowski tworzył również solowe projekty, występując jako Obywatel G. C. albo Grzegorz z Ciechowa. Artysta był przez wiele lat związany z aktorką Małgorzatą Potocką, z którą doczekał się córki Weroniki. Następnie ożenił się z… nianią swojego dziecka – Anną Wędrowską. Mieli razem troje dzieci.

Zobacz także: Grzegorz Ciechowski miał z nią romans. Mówiła o „rzezi miłości”

Choroba i przedwczesna śmierć Ciechowskiego

W grudniu 2001 roku okazało się, że Grzegorz ma problemy z sercem. Przeszedł on natychmiastowo niezwykle ciężką operację, ponieważ wykryto u niego tętniaka aorty. Pomimo natychmiastowej reakcji lekarzy i udanego wycięcia tętniaka, Grzegorz Ciechowski doznał wkrótce po tym rozległego ataku serca. Muzyk zmarł nad ranem 22 grudnia 2001 roku. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim.

Zobacz także: Makłowicz zdradził, gdzie jest. Polacy zwykle tam nie docierają

Quiz – jak dobrze znasz twórczość Grzegorza Ciechowskiego?

Sprawdź swoją pamięć i zobacz, czy tytuły tych piosenek nie sprawią ci kłopotu. Czy potrafisz rozpoznać, kto je wykonuje – Republika czy może Obywatel G.C.? Sprawdź się i rozwiąż quiz.

Zobacz także: Quiz. Sanah czy Doda? Możesz się zdziwić! 7/10 to wyzwanie

"Śmierć w bikini"

"Prośba do następcy"

"Piosenka dla Weroniki"

"Tak… Tak… to ja"

"Witajcie w Zoo"

"Mamona"

"Kombinat"

"Trzeba uspić psa"

"Za późno wysłałaś list"

"Gadające głowy"

Zobacz także: 22-letnia wokalistka nie wie, ile zarabia. „Nie lubię się w tym babrać”