Quiz. PRL czy III RP? Minimum 6 punktów to obowiązek każdego Polaka! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. PRL czy III RP? Minimum 6 punktów to obowiązek każdego Polaka!

Quiz. PRL czy III RP? Minimum 6 punktów to obowiązek każdego Polaka!

III Rzeczpospolita czy Polska Rzeczpospolita Ludowa? Czy jesteś w stanie bezbłędnie wskazać, kiedy miały miejsce najważniejsze wydarzenia dla Polaków? Nie zwlekaj i rozwiąż quiz na zloteprzeboje.pl!

Kiedy odbył się protest pod pomnikiem Adama Mickiewicza przeciwko zdjęciu przez cenzurę spektaklu „Dziady„? Kiedy Polska wstąpiła do NATO? Kiedy obowiązywały kartki? Jeśli uważnie słuchałeś nauczycielki z całą pewnością znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Przekonaj się i rozwiąż nasz quiz! 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Zobacz także: Quiz. Papa Dance czy De Mono? Za 9/10 bijemy brawo

Quiz. PRL czy III RP?

Przypomnijmy, że w na początku lat 50. XX wieku uchwalono konstytucję wzorowaną na dokumencie ZSRR, według której nazwę naszego państwa zmieniono na Polska Rzeczpospolita Ludowa. Natomiast w roku 1989 podpisano porozumienie zamykające obrady Okrągłego Stołu, które stanowiło początek transformacji ustrojowej. Tym samym upadek Polski Ludowej oficjalnie rozpoczął dzieje Polski pod nazwą III Rzeczpospolitej.   

Zobacz także: Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem! 

Jak dużo pamiętasz z lekcji historii?

Przygotowaliśmy quiz, który sprawdzi twoją wiedzę z historii Polski. Słuchałeś na lekcjach historii? Odpowiedz na wszystkie pytania i zdobądź dwanaście punktów. Jesteście gotowi? Powodzenia! 

Zobacz także: Quiz. T.Love czy Oddział Zamknięty? Prawdziwy mistrz zgarnie 10/12 

Quiz. PRL czy III RP? Minimum 6 punktów to obowiązek każdego Polaka!

Pytanie 1 z 12

Reglamentacje i kartki obowiązywały w czasach:

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!