Quiz: Rozpoznaj bajki Disneya. Jeden kadr musi wystarczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz: Rozpoznaj bajki Disneya. Jeden kadr musi wystarczyć

Quiz: Rozpoznaj bajki Disneya. Jeden kadr musi wystarczyć

Filmy Disneya od wielu pokoleń towarzyszą dzieciom z całego świata. Produkcje słynnej wytwórni to jedne z najpopularniejszych bajek, w których słyszymy niezapomniane, śpiewane przez dekady piosenki. Jak dobrze pamiętacie te kultowe animacje? Sprawdźcie!

Większość z nas filmy Disneya kojarzy z beztroskim czasem dzieciństwa i powraca do nich z ogromnym sentymentem. Amerykańska wytwórnia ma na koncie już 61 niezapomnianych bajek, które poruszają serca milionów dzieci na całym świecie już od prawie 100 lat. To niezapomniane, ponadczasowe opowieści o przyjaźni i miłości, do których piosenki pisały największe gwiazdy muzyki. Jak dobrze pamiętacie te słynne animacje Disneya? Przekonajcie się!

Z którego filmu Disneya pochodzi ten kadr?

Z którego filmu Disneya pochodzi ten kadr?

W jakiej bajce Disneya zobaczymy ten kadr?

Z jakiego filmu pochodzi to zdjęcie?

W której bajce znajdziemy ten kadr?

Z jakiej bajki pochodzi ten kadr?

Z którego filmu kojarzymy ten kadr?

Z jakiego filmu pochodzi ten kadr?

W jakiej bajce Disneya znajdziemy ten kadr?

Z jakim filmem kojarzymy ten kadr?

Od „Śpiącej Królewny” po „Krainę Lodu”

Filmy Walta Disneya mają już niemalże stuletnią tradycję. Amerykański filantrop i producent filmowy jest jednym z twórców drugiej dziś pod względem popularności i udziałów korporacji mediowej na świecie. W swojej karierze był nominowany do Oscara aż 59 razy (co stanowi rekord w historii nagród Akademii), z czego udało mu się zdobyć również rekordową liczbę 26 statuetek. Pierwszą pełnometrażową produkcją studia Walt Disney Pictures była „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, która miała swoją premierę w 1937 roku. Następnie popularność zyskały bajki takie jak „Śpiąca Królewna”, „Bambi” czy „Piotruś Pan”.

Na przełomie lat wytwórnia zmieniła nazwę na The Walt Disney Company, zatrudnia dziś ponad 220 tysięcy pracowników, a zyski jej najbardziej rozchwytywanych filmów, takich jak np. „Kraina Lodu 2” wynoszą niemal pół miliarda dolarów.

Disney+ – co obejrzeć na platformie?

Działająca od listopada 2019 roku platforma streamingowa oferuje szeroki wybór nie tylko kultowych animacji dla dzieci, ale i hollywoodzkich filmów fabularnych. Oprócz bajek takich jak „Zaplątani”, „Tarzan” czy „Śpiąca królewna”, w serwisie znajdziemy zarówno kultowe filmy i seriale, m.in. „Pretty Woman” oraz „Gwiezdne wojny”, jak i emocjonujące nowości – „The Mandalorian” czy „Hawkeye”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *