Quiz. "Shrek" czy "Madagaskar"? Jeden cytat musi wystarczyć! 5/10 to minimum » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. „Shrek” czy „Madagaskar”? Jeden cytat musi wystarczyć! 5/10 to minimum

Quiz. „Shrek” czy „Madagaskar”? Jeden cytat musi wystarczyć! 5/10 to minimum

Od premiery pierwszej części Shreka minęły już 22 lata. Niewiele młodsza jest kolejna słynna produkcja wytwórni DreamWorks – „Madagaskar”. Jak dobrze znasz te animowane filmy? Czy wiesz z którego z nich pochodzą wskazane cytaty? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

„Madagaskar” i „Shrek” należą do sztandarowych produkcji studia DreamWorks. Są uznawane za kultowe filmy animowane. Któż bowiem nie oglądał przygód sympatycznego ogra i jego wiernego towarzysza? A może jest ktoś, kto nie kojarzy złotoustego króla Juliana? Sprawdź swoją znajomość cytatów z ulubionych filmów, rozwiązując prosty quiz.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz te bluesowe utwory? Kto je śpiewa? 8/10 to obowiązek!

Quiz. „Madagaskar” czy „Shrek”?

„Madagaskar” to film o historii czterech zwierząt z zoo w Central Parku – żyrafy Melmana, lwa Aleksa, zebry Marty’ego, a także hipopotamicy Glorii. Marty zawsze marzył o tym, aby zobaczyć kiedyś swoje naturalne środowisko – trawiaste tereny południowo-wschodniej Afryki. Tymczasem cztery pingwiny z ogrodu zoologicznego, postanowiły opracować plan ucieczki. Zebra postanawia iść ich tropem, a jego przyjaciele nie pozostawiają go w tym samego. Ucieczka zwierząta wywołuje panikę w Nowym Jorku. Ostatecznie zapada decyzja o przetransportowaniu ich do Afryki. Statek przejmują jednak Rico, Szeregowy, Skipper i Kowalski. Przyjaciele trafiają przypadkowo na wyspę Madagaskar.

„Shrek” to opowieść o wielkim, zielonym samotniku – ogrze żyjącym na bagnach. Główny bohater jest bardzo szczęśliwy w swojej samotni. Wszystko zmienia się, gdy Lord Farquaad wydaje rozkaz wysiedlenia tam wszystkich baśniowych stworów. To dla Shreka zbyt wiele. Stroniący od towarzystwa ogr, chce odzyskać swoją ziemię i pozbyć się niechcianych gości. Wkrótce zawiera z władcą układ – uzyska prawa do ziem, jeśli uwolni ze smoczej wieży piękną królewnę – Fionę. W drodze towarzyszy mu gadatliwy osioł, który wkrótce staje się jego najlepszym przyjacielem.

Zobacz także: Quiz. Ile pamiętasz z filmu „Samotność w sieci”? 8/10 to minimum!

Z którego filmu pochodzą te cytaty?

Czy wiesz, z której produkcji pochodzą poniższe cytaty? Sprawdź znajomość tych dwóch filmów i rozwiąż nasz quiz!

Zobacz także: Quiz. Z jakiej piosenki Brodki jest ten tekst? 7/10 to mus!

Quiz. "Shrek" czy "Madagaskar"? Jeden cytat musi wystarczyć! 5/10 to minimum

Pytanie 1 z 10

„Zainwestuj w TikTaki, bo ci jedzie!”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Bob Dylan czy Eric Clapton? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz 8/10!