Quiz: Skąd pochodzi ten słynny zespół? Będziesz dobry, jeśli trafisz 6/10!
Strona Główna > Quiz: Skąd pochodzi ten słynny zespół? Będziesz dobry, jeśli trafisz 6/10!

Quiz: Skąd pochodzi ten słynny zespół? Będziesz dobry, jeśli trafisz 6/10!

Lata 80. obfitowały w wiele świetnych zespołów, których hity stanowią dziś prawdziwe klasyki lubiane zarówno przez młodsze, jak i starsze pokolenia. Kto nie zna takich grup jak ABBA, Scorpions, Queen, Modern Talking czy Blondie. Jednak czy wiecie, skąd pochodzą? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Dla muzyki lata 80. to złoty okres. Pochodzi z niego mnóstwo prawdziwych klasyków z szerokiego spektrum gatunków: od rocka, heavy metalu, przez new romantic, synth-pop, po disco i italo disco. Artyści w tamtym czasie zaczęli bardzo intensywnie eksperymentować z nowymi, różnorodnymi brzmieniami oraz łączeniem gatunków. Było to możliwe dzięki rozwojowi technologii rejestrowania dźwięku, nagrywania, miksowania, a także dzięki coraz bardziej rozwiniętemu instrumentarium. Syntezatory i elektryczne gitary napędzały tę dekadę.

Zobacz także: Quiz. Lata 80. czy 90.? Jeśli kochasz muzykę, 6/10 to zupełne

Prawdopodobnie też w żadnym innym dziesięcioleciu nie powstało tak wiele piosenek, które do dziś byłyby chętnie nucone przez wszystkie pokolenia. Wówczas na listach przebojów święciło triumfy wiele zespołów uważanych dzisiaj za legendarne. Niektóre z nich stawiały wtedy pierwsze kroki, inne miały już wyrobioną markę.

Sprawdźcie, jak dobrze znacie Abbę, Scorpions czy AC/DC. Czy wiecie skąd są twórcy takich hitów jak „Super Trouper”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Back in Black”?

Quiz: Skąd pochodzi ten słynny zespół? Będziesz dobry, jeśli trafisz 6/10!

Z jakiego kraju pochodzi zespół ABBA?

Zespół Scorpions pochodzi z:

Grupa AC/DC została założona w:

Modern Talking to zespół:

Zespół Blondie powstał w:

Queen jest grupą:

Duet Wham pochodzi z:

Men at Work założono w:

Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) powstało w:

Z jakiego kraju pochodzi Def Leppard?