Quiz. Władali polską sceną w PRL-u! Jeśli żyłeś w tych czasach, 8/10 to minimum » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Władali polską sceną w PRL-u! Jeśli żyłeś w tych czasach, 8/10 to minimum

Quiz. Władali polską sceną w PRL-u! Jeśli żyłeś w tych czasach, 8/10 to minimum

Ten quiz pozwoli Wam przetestować swoją wiedzę na temat słynnych artystów z czasów PRL. Akurat pod względem muzycznym Polacy nie mieli wtedy na co narzekać. Wręcz przeciwnie! Była to epoka pełna wybitnych piosenkarzy.

Quiz czas zacząć! Dotyczy on twórczości najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenkarzy, którzy tworzyli w epoce PRL. A tych wówczas nie brakowało. Kto z nas nie zna głosów takich postaci jak Zbigniew Wodecki, Krzysztof Zaucha, Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Klenczon, Stan Borys, Marek Grechuta, Maciej Kossowski, Andrzej Dąbrowski, Jerzy Połomski czy Edward Hulewicz?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Ich przeboje rządziły w czasie komuny na listach przebojów oraz w rozgłośniach radiowych. I uprzyjemniały ten dziwny, trudny, stresujący i zagmatwany okres. Wiele utworów z repertuaru wyżej wymienionych gwiazdorów nie tylko zdefiniowało epokę PRL, ale też przetrwało próbę czasu. Dlatego do dziś są chętnie nucone przez przedstawicieli kilku pokoleń.

Zobacz także: Quiz. Budka Suflera czy Dżem? Już 8 punktów to świetny wynik! 

Quiz o PRL. Znasz twórczość tych artystów?

Rozwiążcie nasz quiz i sprawdźcie, ile punktów będziecie w stanie zdobyć. Pytania tutaj dotyczą zarówno karier gwiazdorów PRL, jak i ich konkretnych, popularnych piosenek.

Quiz. To oni władali polską sceną w PRL-u! Jeśli żyłeś w tych czasach 8/10 to minimum!

Pytanie 1 z 10

Krzysztof Klenczon stworzył hit:

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz wielkie hity Perfectu? 11/12 to powód do dumy!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!