Quiz. Wodecki czy Rynkowski? Drugie pytanie do pułapka! 6/10 to katastrofa » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Wodecki czy Rynkowski? Drugie pytanie do pułapka! 6/10 to katastrofa

Quiz. Wodecki czy Rynkowski? Drugie pytanie do pułapka! 6/10 to katastrofa

Quiz, w którym pytamy o przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Ryszarda Rynkowskiego. Czy wiesz, który z artystów je śpiewał? Sprawdź się w naszym quizie muzycznym.

Zbigniew Wodecki to polski artysta, który wylansował wiele przebojów, które do dziś nucą Polacy. Był multiinstrumentalistą, aranżerem i wokalistą. Komponował też swoje ponadczasowe przeboje. Był związany z Krakowem i Warszawą. Akompaniował Ewie Demarczyk, grał też z Markiem Grechutą. Prężnie rozwijał również karierę solową.

Zobacz także: Quiz. Czy wiesz z jakiej lektury jest ten cytat? Mniej niż 8/10 to porażka

Ryszard Rynkowski, choć zaczynał od nieco innej muzyki, również słynie z wielkich przebojów. Grał z zespołem VOX, a od 1987 roku jest solistą. Urodził się w Elblągu, którego jest honorowym obywatelem. Podobnie jak Wodecki, jest związany z Festiwalem w Opolu.

Zbigniew Wodecki czy Ryszard Rynkowski? Oto jest pytanie! Sprawdź, czy rozpoznasz przeboje tych artystów. Tytuł, fragment, a czasami jedno słowo zawarte w pytaniu może doprowadzić się do maksymalnej lub minimalnej ilości punktów. Do dzieła!

Quiz. Wodecki czy Rynkowski?

Quiz. Wodecki czy Rynkowski? Drugie pytanie do pułapka! 6/10 to katastrofa

Pytanie 1 z 10

„Nie pytam panią o lata / I Pana nie pytam też / Zresztą jakie to ma znaczenie / Każdy będzie miał nowy wiek” – te słowa śpiewał:

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz największe przeboje Queen? Uzupełnij tytuł i zgarnij minimum 8/10!