Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem!  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem! 

Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem! 

Czy znasz najsłynniejsze aktorki PRL-u? Niestety ta wiedza nie wystarczy, ale… może pomóc. Prezentujemy quiz, w którym pytamy o najsłynniejsze role polskich gwiazd. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, jak wiele pamiętasz! 

Bez wątpienia kino z okresu PRL-u odnosiło wielkie sukcesy nie tylko w granicach naszego kraju. O niespotykanym pięknie oraz talencie polskich aktorek było głośno na całym świecie. Co ciekawe, do dziś wiele osób z sentymentem uznaje, że w ówczesnych czasach powstawały najwybitniejsze produkcje. Czy znasz najsłynniejsze gwiazdy z przełomu lat 70. i 80.?  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Zobacz także: Quiz. Czy rozpoznasz słynnych amantów PRL? 8/10 to mus! 

Gwiazdy kina

Uwielbiane przez milionów Polaków święciły triumfy na wielkich ekranach. Otrzymywały nie tylko miano seksbomb, ale także wiele z nich odegrało niebagatelną rolę w rozwoju polskiego kina. Nieprzeciętne osobowości nie bez powodu zasłynęły w ponurej rzeczywistości PRL-u.  

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze znasz Jana Borysewicza? 7/10 to wyzwanie!

Wizerunki takich aktorek jak Anna Dymna, Barbara Kwiatkowska-Lass czy Beata Tyszkiewicz znał wówczas każdy. Czy filmy z ich udziałem cieszyły się podobną popularnością? Przekonajmy się, czy rozpoznasz, która z aktorek zagrała słynną Izabelę Łęcką w adaptacji “Lalki”? 

Zobacz także: Quiz. Władali polską sceną w PRL-u! Jeśli żyłeś w tych czasach, 8/10 to minimum

Quiz. Jak dobrze pamiętasz role polskich aktorek PRL-u? 

Przygotowaliśmy quiz, który sprawdzi twoją wiedzę z zakresu polskiej kinematografii. Jak dobrze pamiętasz role polskich aktorek PRL-u? Odpowiedz na wszystkie pytania i zdobądź dziesięć punktów.

Gotowi? Powodzenia! 

Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem! 

Pytanie 1 z 10

Zasłynęła rolą Izabeli Łęckiej w filmowej adaptacji „Lalki” z 1968 roku:

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!