"Renaissance": Beyoncé prezentuje nowy album [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Renaissance”: Beyoncé prezentuje nowy album [POSŁUCHAJ]

„Renaissance”: Beyoncé prezentuje nowy album [POSŁUCHAJ]

Około 36 godzin przed planowaną premierą o północy w czwartek wyciekł nowy album Beyonce. Już teraz możecie go oficjalnie posłuchać w całości.

Pomysłodawczyni formatu wizualnych albumów tym razem daje fanom możliwość nieograniczonego poruszania się w ich ekspansywnej podróży. To szansa, aby być słuchaczem, a nie widzem, jednocześnie chłonąc każdy klejnot tej nieskazitelnej produkcji. Podczas, gdy pierwszy singiel „BREAK MY SOUL” pojawił się z minimalistycznym wideo z tekstem, wydanie „RENAISSANCE” bez wizualizacji jest kolejnym zmieniającym kulturę posunięciem artystki.

Tworzenie tego albumu pozwoliło mi znaleźć miejsce, by marzyć i uciec od strasznych wydarzeń na świecie. Pozwoliło mi poczuć się wolną i przeżyć przygody w momencie, gdy inne rzeczy stały w miejscu. Moją intencją było stworzenie bezpiecznej przestrzeni, bez ocen. Miejsca wolnego od perfekcjonizmu i nadmiernego myślenia. Miejsca, by krzyczeć, odpuścić i poczuć wolność. To była piękna podróż i eksploracja. Mam nadzieję, że znajdziecie w tej muzyce radość. Mam nadzieję, że zainspiruje Was ona do ruchu. Ha! I żeby poczuć się tak silnymi i sexy, jakimi naprawdę jesteście.

– tak o nowym albumie mówi sama Beyoncé.

Płyty „Renaissance” możecie posłuchać poniżej.

RENAISSANCE” był najbardziej oczekiwanym albumem roku — 15 czerwca artystka powiadomiła swoich fanów o nowej muzyce poprzez aktualizację bio w mediach społecznościowych. Kontynuowała niekonwencjonalną promocję wydając „BREAK MY SOUL” o północy w letnie przesilenie. Uzależniający singiel natychmiast został uznany za piosenkę lata i hymn pokolenia.


Pełen porywających hymnów „RENAISSANCE” jest kulminacją wolności i ucieczki. Wyjątkową intencją albumu było stworzenie muzyki, która porwie duszę i zachęci do tańca. To celebracja ery klubów, w której każdy, kto czuł się jak outsider, tworzył społeczność poszukiwaczy wolności i twórczo wyrażał się poprzez rytm. Magia „RENAISSANCE” tkwi także we wzniosłym wokalu Beyoncé, który stanowi ramę dla odważnych i niezwykle aktualnych tekstów.

Beyoncé to amerykańska wokalistka, która ma na koncie siedem długogrających albumów. Pochodzą z nich przeboje „Crazy in Love”, „Baby Boy”, „Naughty Girl”, „Déj’ Vu”, „Irreplaceable”, „Single Ladies (Put a Ring on It)” czy „Halo”. Jako solowa artystka sprzedała ponad 75 milionów płyt. Karierę zaczynała z Destiny’s Child. Grupa działała w latach 1990-2006. W samych tylko Stanach Zjednoczonych ich albumy kupiło ponad 17,5 miliona fanów. Ich największe hity to „Bills, Bills, Bills”, „Say My Name”, „Independent Women Part I”, „Bootylicious” i „Survivor”.

Polecamy również: