"Running Up That Hill": 5 innych przebojów Kate Bush, które zasługują na Waszą uwagę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Running Up That Hill”: 5 innych przebojów Kate Bush, które zasługują na Waszą uwagę

„Running Up That Hill”: 5 innych przebojów Kate Bush, które zasługują na Waszą uwagę

Wszyscy znają „Running Up That Hill”, ale Kate Bush to nie gwiazda jednego przeboju. Oto inne jej świetne piosenki, które odniosły wielki sukces.

The Sensual World

To piosenka otwierająca szósty studyjny album artystki. Inspiracją do napisania utworu było zakończenie powieści „Ulisses” Jamesa Joyce’a. W tym przeboju oprócz oryginalnego głosu Kate usłyszymy też irlandzkie instrumenty, takie jak piszczałki uilleann, skrzypce czy gwizdek.

Babooshka

To kolejny wielki przebój Bush. Kawałek spędził 10 tygodni na brytyjskiej liście przebojów, a w Australii przez 3 tygodnie zajmował drugie miejsce. Opowiada o kobiecie, która podstępem próbuje sprawdzić lojalność męża, wcielając się w młodą, powabną dziewczynę, tytułową Babooshkę.

Wow

Początkowo pojawiła się jako jeden z utworów albumu „Lionheart”, a rok później, w 1979, piosenkę wydano jako singiel. W wywiadzie dla magazynu „KBC” powiedziała, że kawałek ten jest spojrzeniem nie tylko na muzyczny świat, ale i na świat całego show-biznesu.

Wuthering Heights

To debiutancki singiel Bush, wydany w 1978 roku. Utwór nawiązuje do powieści Emily Jane Brontë o tym samym tytule. „Wuthering Heights” zdobyło uznanie nie tylko słuchaczy, ale i krytyków. Nawet po latach, bo w 2016 roku, portal muzyczny Pitchfork przyznał mu tytuł piątej najlepszej piosenki lat 70.

Don’t Give Up

Czyli duet Kate Bush i Petera Gabriela. Brytyjskiego wokalistę do napisania tej piosenki zainspirowały zdjęcia Dorothei Lange, na których fotografka uwieczniła ludzi w czasach Wielkiego Kryzysu. Gabriel podzielił tekst w taki sposób, że on śpiewa o samotności, rozpaczy, uczuciu izolacji, a Bush o nadziei.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *