Strona Główna > Ryszard Kotys ze „Świata według Kiepskich” wiecznie żywy. Upamiętniono go w wyjątkowy sposób [GALERIA]

Ryszard Kotys ze „Świata według Kiepskich” wiecznie żywy. Upamiętniono go w wyjątkowy sposób [GALERIA]

Ryszard Kotys, znany z popularnego serialu „Świat według Kiepskich” został szczególnie zapamiętany przez mieszkańców miejscowości, z której pochodził.

Odszedł wielki aktor

To już ponad rok od kiedy nie ma z nami aktora. Ryszarda Kotysa mogliśmy kojarzyć z kreacji aktorskich w filmach takich jak „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Lalka”, „Sami swoi”, „Wodzirej”, „Vabank”, „Vabank II, czyli riposta” czy „Kingsajz” i słynnej roli Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”. To z tą wyjątkową postacią wiele osób kojarzy tego aktora.

Paździochem został do końca. Gdy zdrowie coraz mniej mu pozwalało na realizację jego zawodowych planów, zdecydował się tylko na pozostanie w słynnej produkcji, by finalnie odejść ze szklanego ekranu.

Zobacz wideo:

Aktor na zawsze w sercach mieszkańców

Mieszkańcy Mniowa w woj. świętokrzyskim szczególnie wspominają Ryszarda Kotysa, który pochodził z ich miejscowości, a z niektórymi znał się od dziecka.

Teraz, by nigdy o nim nie zapomnieć, powstał mural z jego wizerunkiem oraz tablica upamiętniająca tego wyjątkowego aktora. Na malowidle widzimy jego zamyśloną twarz oraz dom, w którym mieszkał jako dziecko.

Pomysł powstał z inicjatywy Państwa Beaty i Sebastiana Parkitowych.

Tak wypowiadał się na temat muralu wójt Mniowa Piotr Wilaczak:

Bardzo się cieszę, że w Mniowie powstało takie wyjątkowe miejsce. Tutaj wszyscy znali pana Kotysa, nawet moja mama chodziła z nim do klasy, więc sentyment jest ogromny.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.