Strona Główna > „Skazana” i inne polskie seriale, które warto zobaczyć

„Skazana” i inne polskie seriale, które warto zobaczyć

Polskie produkcje często są uznawane za słabe, ale czy tak jest zawsze? Oto kilka naprawdę świetnych polskich seriali, wartych obejrzenia.

Skazana

Serial swoją premierę miał w 2021 roku i dosyć szybko i łatwo podbił serca oglądających. Emitowany na platformie „Player” serial opowiada historię sędzi Alicji Mazur inspirowanej prawdziwą historią, sędzi skazanej za oszustwa VAT. Tu jednak główna bohaterka zostaje skazana za zabójstwo i trafia do zakładu karnego w Zabrzu. Spotyka tam kobiety, które niegdyś skazywała, a ludzie z pozoru godni zaufania kręcą. Jak sędzia poradzi sobie w całkowicie obcej dla siebie sytuacji?

„Ślepnąc od Świateł”

Warszawa widziana oczami celebrytów, polityków i dilera. Oglądając ten serial oparty na powieści Jakuba Żulczyka trzeba spodziewać się absolutnie wszystkiego. Głównym bohaterem jest Kuba, który zajmuje się wożeniem i sprzedawaniem narkotyków zamożnym i wpływowym ludziom. Jego życie jest poukładane i nie ma w nim miejsca na szaleństwo, do czasu.

„Wielka Woda”

Akcja serialu rozgrywa się w lipcu 1997 roku, kiedy to do Wrocławia zbliża się wielka fala powodziowa. Oparty na prawdziwych wydarzeniach serial jest nie tylko świetnie zrobiony pod aspektem fabularnym, ale przede wszystkim wizualnym. Ogrom pracy włożony w jego produkcje przekłada się na jego jakość i jest to z pewnością polski serial, który warto obejrzeć.

„Belfer”

Serial z 2016 jest absolutnie jednym z lepszych polskich seriali. Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki, który będzie próbował dojść prawdy i choć w małym miasteczku wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, to nie chcą się podzielić wiedzą z Pawłem.

„Szadź”

Ten polski serial oparty na powieści Igora Brejdyganta to świetna opowieść o Piotrze Wolnickim, który jest mordercą i choć nie jest w tym serialu zagadką, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie, a jaki jest motyw, to serial jest niesamowicie wciągający. Trzyma cały czas w napięciu do ostatnich minut.

„Kruk”

Adam Kruk to łódzki policjant, który zmaga się z problemami związanymi zarówno z pracą, jak i z życiem prywatnym. Brzmi to oczywiście banalnie, jednak sytuacja jest dużo bardziej złożona. To świetna produkcja z bardzo konkretnym zamysłem, która krok po kroku rozdrapuje stare rany Kruka.

„Król”

Król powstały na podstawie książki Szczepana Twardocha. Serial uważany jest za jeden z najlepszych polskich serii ostatnich lat. Nic w tym dziwnego, to bardzo udana adaptacja powieści, która również broni się jako samodzielna całość. Historia śledzi losy członków żydowskiego gangu, którym kieruje socjalista, Kum Kaplica. Grupa szerzy postrach na ulicach, a pewien bokser ma wielką ochotę na przejęcie tronu króla stolicy. W tle jednak rozgrywa się polityczny spisek, który może zmienić układ sił zarówno w Warszawie, jaki i w całym kraju

Polecamy również: