"Ślepnąc od świateł" i inne polskie seriale, które musisz zobaczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Ślepnąc od świateł” i inne polskie seriale, które musisz zobaczyć

„Ślepnąc od świateł” i inne polskie seriale, które musisz zobaczyć

„Ślepnąc od świateł” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali na platformie HBO MAX. Przygotowaliśmy dla Was propozycje innych seriali, od których nie można się oderwać. Zaczynamy!

„Pakt”

Serial „Pakt” to sześcioodcinkowy thriller sensacyjny rozgrywający się w realiach współczesnej Polski. Głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny jest na HBO MAX.

„Odwilż”

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny jest na HBO MAX.

„Behawiorysta”

Gerard to persona non grata w opolskich organach ścigania. Jednak, ze względu na umiejętność interpretacji mowy ciała, zostaje nieoficjalnie poproszony o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego szaleńca. Mężczyzna wziął za zakładników dzieci i wychowawców jednej z miejskich szkół, nie żądając przy tym nic w zamian.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny na Player.pl

„Wataha”

Historia Kapitana Wiktora Rebrow. Próbuje on rozwiązać tajemnicę zamachu bombowego, w którym zginęli jego przyjaciele ze Straży Granicznej w Bieszczadach. Serial liczy 2 sezony.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny na HBO MAX.

„Rojst ’97”

„Rojst’97” rozpoczyna się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) – bezkompromisowa policjantka z Warszawy – oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym „Kuriera”. Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny na Netflix.

„Zachowaj spokój”

Bestseller Harlana Cobena wydany w 2008 roku, doczekał się ekranizacji. Dodajmy, że autor powieści jest także jednym z producentów. Nowy serial opowiada o bogatej rodzinie mieszkającej w Warszawie, na jednym ze strzeżonych osiedli. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Boczarską, jako Annę i Leszka Lichotę, jako Michała. Państwo Barczykowie mają dwójkę dzieci: Adama (Krzysztof Oleksyn) i Olę (Dominika Krzemińska). Żyją wygodnie, spokojnie, aktywnie i w duchu ekologii.

Ich sielanka, kończy się, gdy pojawia się informacja o śmierci Igora – najlepszego kumpla Adama. Sam Adam zaczyna się dziwnie zachowywać. Dostrzegają to jego znajomi, dziewczyna i mama. Anna postanawia zainstalować w telefonie syna system szpiegujący. Dowiaduje się dzięki temu o istnieniu guru i martwi się, że syn jest z nim powiązany.

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny na Netflix.

„W głębi lasu”

Jest lato 1994 roku, wakacyjny obóz na łonie natury. Cztery osoby wchodzą do lasu, ale nigdy z niego nie wracają. Policji udaje się odnaleźć zwłoki dwójki z nich. Paweł Kopiński (Grzegorz Damięcki), dziś warszawski prokurator, mimo upływu lat, nigdy nie otrząsnął się po stracie ukochanej siostry. Niespodziewane trafia na nowy ślad, który zdaje się być powiązany ze zniknięciem dziewczyny w 1994 roku. Co naprawdę wydarzyło się w lesie 25 lat temu?

Gdzie obejrzeć? Serial dostępny na Netflix.