Strona Główna > Sopot Festival 2022: Michał Szpak wygrał bursztynowego słowika [WIDEO]

Sopot Festival 2022: Michał Szpak wygrał bursztynowego słowika [WIDEO]

Wokalista zdobył na festiwalu Top of the Top Festival 2022 prestiżową nagrodę Bursztynowego Słowika.

Zwycięski słowik jest tylko jeden

Widzowie nie kryją zachwytu. Michał Szpak wygrał wyścig o statuetkę na sopockim festiwalu, o którą poza nim walczyło sześcioro artystów: Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, Martin Lange, Ania Karwan oraz BeMy.

Wyśpiewał wygraną miłością

Od momentu, gdy wokalista pojawił się na scenie, nie było wątpliwości, że zostanie faworytem tegorocznego przedsięwzięcia. Cała oprawa jego show była w charakterystycznym dla niego stylu. Michał stał na scenie na dwóch podestach, które świetnie komponowały się z czarnymi rozszerzanymi spodniami i prześwitującą, siateczkową bluzką. Twarz jego zdobiło czerwone serce, nawiązujące do śpiewanego przez niego utworu 24na7, mówiącego o miłości.

„Jest miłość… A gdzie miłość jest… Różnice między mną a tobą zacierają się”

Tymi słowami piosenki artysta sprawił, że serca publiczności zaczęły bić szybciej, a czerwone światła na scenie podgrzały atmosferę do czerwoności. Publiczność nie była mu dłużna i zdecydowała, że to właśnie do niego powędruje nagroda Bursztynowego Słowika, którego wręczył mu prezydent Sopotu – Jacek Karnowski:

Bursztynowy Słowik wędruje do artysty, dla którego najważniejsza jest jedna rzecz. Prawa człowieka

Wokalista nie krył wzruszenia i podziękował swoim fanom słowami:

„Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mają odwagę, aby zmieniać świat. (…) Jest to dla mnie najważniejsza nagroda w moim życiu, bo zwiastuje nowe, to, czego ja jestem twórcą. Dziękuję wam bardzo”

Zobacz wideo:

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.