"Świat według Kiepskich": Boczek i Paździoch powrócili
Strona Główna > „Świat według Kiepskich”: Boczek i Paździoch powrócili dzięki technologii deepfake [WIDEO]

„Świat według Kiepskich”: Boczek i Paździoch powrócili dzięki technologii deepfake [WIDEO]

Powrót bohaterów z kultowego serialu „Świat według Kiepskich” w specjalnym odcinku wzbudził ogromne emocje wśród fanów. Boczek i Paździoch powrócili na ekran! Ich cyfrowe wersje zostały stworzone za pomocą technologii deepfake.

„Świat według Kiepskich” 16 marca świętował rocznicę premiery pierwszego odcinka. Mimo oficjalnego zakończenia emisji kultowego sitcomu twórcy postanowili urozmaicić ostatni, 31. sezon czymś wyjątkowym. Na polsatowskiej platformie pojawił się specjalny 589. odcinek Świata według Kiepskich, zatytułowany „Wieczna kwarantanna”. Jego fragment możecie zobaczyć poniżej.

Choć tytuł nawiązuje do całej fabuły serialu, odcinek skupia się w szczególności na pandemii COVID-19, a jego premiera miała miejsce kilka dni po rocznicy emisji pierwszego odcinka z 1999 roku.

Świat

„Świat według Kiepskich”: Boczek i Paździoch powrócili w odcinku specjalnym

W nowym odcinku serialu, oprócz aktorów wcielających się w główne role – Andrzeja Grabowskiego i Hanny Śleszyńskiej jako Ferdek Kiepski i Zofia Strzygoń – pojawiły się postacie, których powrotu nikt się nie spodziewał. Chodzi o Boczka i Paździocha, których odtwórcy niestety odeszli z tego świata kilka lat temu.

Dariusz Gnatowski (Boczek) odszedł w październiku 2020 roku, a Ryszard Kotys (Paździoch) zmarł w styczniu 2021 roku. Jednak dzięki wykorzystaniu technologii deepfake twórcy serialu zdołali przywrócić te kultowe postacie do życia. Odcicek specjalny serialu „Świat według Kiepskich” z ich udziałem można obejrzeć na platformie Polsat Go.

Technologia deepfake wzbudza kontrowersje

Deepfake wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy i edycji istniejących materiałów wideo. Na podstawie obrazów i dźwięków, które są dostępne w internecie, algorytmy uczą się, jak rekonstruować twarze i głosy ludzi. W ten sposób można stworzyć wideo, w których można zobaczyć osoby, które nigdy wcześniej nie pojawiły się przed kamerą.

Jednak technologia deepfake jest również źródłem kontrowersji. Może ona być użyta do manipulacji informacjami i tworzenia fałszywych wideo, które mogą wprowadzać w błąd widzów. Dlatego też wielu eksperów ostrzega przed możliwymi negatywnymi skutkami tej technologii.

Mimo to deepfake znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak film, reklama i rozrywka. Dzięki niemu można stworzyć wideo, które wydają się realistyczne i autentyczne, co przyciąga uwagę widzów. Jednak należy pamiętać, że jest to technologia, która może być użyta zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób. W związku z tym warto zachować ostrożność i krytyczne podejście do wideo, które oglądamy w internecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *