Strona Główna > Tak klimatycznej wersji przeboju „The Sound Of Silence” jeszcze nie słyszeliśmy! [WIDEO]

Tak klimatycznej wersji przeboju „The Sound Of Silence” jeszcze nie słyszeliśmy! [WIDEO]

Artystka figurująca w sieci jako Gamazda opublikowała na swoim kanale kolejny cover zagrany na pianinie. Posłuchajcie „The Sound Of Silence” w jej wykonaniu!

Jej gra nie jest odegraniem akordów. Ta kobieta gra z pasją, co widać, chociażby po jej ruchach. Muzyka ją niesie i to w dosłownym znaczeniu. Pianistka znana jest z wykonywania coverów największych przebojów. Tym razem postawiła na utwór „The Sound Of Silence z repertuaru duetu Simon&Garfunkel.

Historia piosenki…

UtwórThe Sound Of Silence” znalazł się na albumie „3.A.M.”, który w wyniku inwazji brytyjskiej w 1964 roku sprzedawał się fatalnie. Duet zawiesił wtedy swoją działalność.

W 1965 roku piosenkę zaczęły puszczać różne stacje radiowe w Stanach. Ballada spodobała się producentowi – Tomowi Wilsonowi, który postanowił udoskonalić piosenkę. Dograne zostały partie gitary elektrycznej i sekcje rytmiczne.

Twórcy piosenki – Simon i Garfunkel nie zostali poinformowani o powstaniu nowej wersji. O debiucie ulepszongo utworu pierwszy dowiedział się Simon, który przypadkiem, czytając magazyn „Billboard” zobaczył „The Sound Of Silence” w zestawieniu. Poinformował o tym Garfunkela, który zaraz po tym zdecydował się wrócić do USA. Panowie postanowili reaktywować duet.

Polecamy również: