Takiej wersji "Dancing Queen" jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Takiej wersji „Dancing Queen” jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

Takiej wersji „Dancing Queen” jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

Przebój „Dancing Queen” doczekał się już wielu różnych wersji. Jednak takiej, jaka pojawiła się ostatnio w amerykańskim „Mam Talent” jeszcze nie było.

17. edycja „America’s Got Talent” trwa w najlepsze. Za nami już niejeden niezapomniany występ i parę naprawdę niecodziennych wersji znanych przebojów. Do grona uczestników, którzy udowodnili, że każdej piosence można nadać niepowtarzalny klimat, zdecydowanie można włączyć Debbii Dawson.

Debbii wystąpiła ostatnio na eliminacjach. Do zaśpiewania wybrała prawdziwy hit lat 70, piosenkę „Dancing Queen” Abby. Jednak jej wersja tylko słowami była zgodna z oryginałem. Dziewczyna zdecydowała postawić na bardziej spokojną melodię, bardziej melancholijne akustyczne wykonanie. Sprawdź, czy jak to wyszło:

Pierwszą wersję piosenki „Dancing Queen” nagrano 4 sierpnia 1975. Jednak wtedy nosiła tytuł „Boogaloo”, różniła się od obecnej tekstem i miała nieco inne tempo. Wersję, którą teraz wszyscy znamy, napisano w ramach prezentu ślubnego dla królowej Szwecji i po raz pierwszy zespół wykonał ją w Kungliga Operan, w przeddzień królewskiego ślubu. Warto dodać, że utwór był jedynym kawałkiem Abby, który wspiął się na pierwsze miejsce słynnej amerykańskiej listy „Billboard Hot 100”.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *