Strona Główna > Te duety lat 80. i 90. sprawią, że znów poczujesz się jak dziecko

Te duety lat 80. i 90. sprawią, że znów poczujesz się jak dziecko

Oto zestawienie 13 duetów i ich największych hitów, na pewno je znasz. Te duety lat 80. i 90. sprawią, że znów poczujesz się jak dziecko.

Erasure

Andy Bell i Vince Clark sprzedali 25 milionów płyt, a ich hity A Little Respect, „Chains of Love” i ,,Always” dotarli nawet do pierwszej dwudziestki w USA.

Wham!

Tego zespołu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, imponującą sprzedażą Erasure są George Michael i Andrew Ridgeley, którzy przerzucili ponad 28 milionów płyt w ciągu zaledwie pięciu lat. A oto jeden z najbardziej rozpoznawalnych hit-ów.

Pet Shop Boys

Sprzedali 100 milionów płyt na całym świecie, 22 singli Neila Tennanta i Chrisa Lowe’a w pierwszej dziesiątce oficjalnie sprawia ​że są duetem odnoszącym największe sukcesy w historii brytyjskiej listy przebojów.

Roxette

Szwedzka grupa składająca się Pera Gessle’a i wspaniałej już zmarłej Marii Fredriksson. To jeden z niewielu zespołów któremu udało się przebić w Stanach zjednoczonych

Eurythmics

Pierwszy album Eurythmics, In the Garden, zatonął bez śladu, ale ich następca Sweet Dreams (Are Made of This) z 1983 roku był wielkim hitem na całym świecie.

Shakespears Sister

Shakespears Sister powstało, gdy była członkini Bananarama Siobhan Fahey połączyła siły z amerykańską piosenkarką i autorką tekstów Marcellą Detroit.

The Proclaimers

Szkoccy bracia bliźniacy, Craig i Charlie Reid, pojawili się na scenie w 1987 roku ze swoją serdeczną piosenką ,,Letter from America„. A ich piosenka ,,I’m Gonna Be (500 Miles)

Mel and Kim

Ich singiel Respectable z 1987 roku jest jedną z najbardziej chwytliwych piosenek wszech czasów. Niestety w 1990 roku Melania Applebey zmarła w wieku 23 lat na zapalenie płuc.

2 Unlimited

To holenderska grupa muzyczna składająca się z wokalistki Anity Doth Dutch i rapera Raya Slijngaarda. Grupa zdobyła imponującą listę klubowych hitów, w tym ,,Get Ready for This„, ,,No Limit” i ,,Tribal Dance„.

The Communards

Brytyjski duet założony w latach 80. The Communards miał wielkie hity z coverami, między innymi ,,Never Can Say Goodbye” , który został pierwotnie nagrany przez The Jackson 5, oraz ,,Don’t Leave Me This Way”.

Tears for Fears

W latach 80. wydali aż 3 albumy które odniosły spory sukces zarówno w Wielkiej Brytanii jak i stanach zjednoczonych. W latach 90 Roland Orzabal i Curt Smith się poróżnili jednak w 2000 roku konflikt został zażegnany i zespół tworzy do dziś.

Pepsi & Shirlie

Pepsi & Shirlie są najbardziej znani z debiutanckiego singla Heartache z 1987 roku, który osiągnął drugie miejsce na brytyjskiej liście przebojów singli. Helen DeMacque i Shirlie Holliman zaczynali w zespole Wham! A następnie stworzyli własny zespół.

Soft Cell

Soft Cell to grupa stworzona przez utalentowanego wokalista Marc’a Almond’a i wielokrotnie nagradzanego muzyka David’a Ball’a. Połączyli oni siły w 1978r. , aby stworzyć Soft Cell. Ich wersja piosenki ,,Tainted Love” Glorii Jones, osiągnęła pierwsze miejsce w 17 różnych krajach, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.