Strona Główna > Te gwiazdy wygrały walkę z rakiem i swoim przykładem dają nadzieję innym

Te gwiazdy wygrały walkę z rakiem i swoim przykładem dają nadzieję innym

Gwiazdy wykorzystują swoją popularność, aby podnieść świadomość i być źródłem siły dla innych. Oto gwiazdy, które walczyły z rakiem i go pokonały.

Julia Louis-Dreyfus

VALERIE MACON/AFP/East News

W 2018 roku Louis-Dreyfus ogłosiła swoją diagnozę raka na Twitterze:

1 na 8 kobiet choruje na raka piersi. Mam wsparcie mojej kochającej rodziny i bardzo dobre ubezpieczanie zdrowotne. Zła wiadomość jest taka, że nie wszystkie kobiety mają tyle szczęścia, więc walczmy ze wszystkimi nowotworami i urzeczywistnijmy powszechną opiekę zdrowotną!

Dziś Louis-Dreyfus jest w remisji i czynnie podnosi świadomość o raku piersi.

Robert De Niro

Armin Durgut / ZUMA Press / Splash News/EAST NEWS

Dzięki regularnym badaniom lekarskim rak prostaty aktora został zdiagnozowany na wczesnym etapie w 2003 roku. W grudniu tego samego roku De Niro przeszedł operację. Dziś cieszy się dobrym zdrowiem.

Kylie Minogue

Jamie McCarthy/Getty AFP/East News

Kylie Minogue, australijsko-brytyjska piosenkarka, została zdiagnozowana na raka piersi podczas trasy koncertowej w 2005 roku. Podczas wydarzenia z Women’s Cancer Research Fund podzieliła się radą dla osób, które niedawno zdiagnozowano:

Nie możesz być cały czas pozytywna. Powiedz, kiedy czujesz się przygnębiona, kiedy masz gorszy dzień pozwól sobie na to.

Rod Stewart

Rex Features/East News

U Roda Stewarta podczas rutynowych badań zdiagnozowano raka tarczycy. Według Fundacji „Oral Cancer Foundation”, Stewart jest obecnie w stanie remisji, ale pozostaje wielkim zwolennikiem Fundacji „City of Hope Foundation”, która pracuje nad poprawą leczenia wszystkich rodzajów raka.

Sofia Vergara

MICHAEL TRAN/AFP/East News

U aktorki zdiagnozowano raka tarczycy w 2000 roku i przeszła operację usunięcia gruczołu. W wywiadzie dla Parade powiedziała:

Nigdy nie brałam narkotyków ani nie paliłam. I nie jem czerwonego mięsa. Czułam się całkowicie zdrowa i nagle powiedzieli mi, że mam raka? Najbardziej martwiłam się o moje dziecko.

Dzisiaj z radością mówi, że jest w remisji.

Hugh Jackman

Hugh Jackman miał do tej pory sześć ataków raka podstawnokomórkowego, jednej z najczęstszych postaci raka skóry. Po ostatniej wizycie u dermatologa, w celu usunięcia części nowotworu z twarzy, udostępnił zdjęcie na Twitterze z podpisem:

Kolejny rak usunięty. Dzięki częstym kontrolom i wspaniałym lekarzom wszystko jest w porządku!

Christina Applegate

AFP/EAST NEWS

U aktorki zdiagnozowano raka piersi w wieku 36 lat i bardzo szybko zdecydowała się na podwójną mastektomię. Otwarła się na temat decyzji w The Oprah Winfrey Show, mówiąc:

To pojawiło się to naprawdę szybko. Była to jedna z tych rzeczy, kiedy pewnego ranka się obudziłem i poczułam, że muszę to zrobić!

Cynthia Nixon

Lev Radin/Pacific Press/SIPA/SIPA/East News

Gwiazda „Seksu w wielkim mieście” została zdiagnozowana jako rak piersi w 2012 roku, ale utrzymywała swój stan w tajemnicy aż do remisji.

Tak naprawdę nie chciałam tego upubliczniać, kiedy przez to przechodziłam. Nie chciałam paparazzi w szpitalu, tego typu rzeczy.

Ben Stiller

Universal/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

U aktora zdiagnozowano raka prostaty w 2016 roku, kiedy miał 48 lat. W wywiadzie udzielonym Today w 2018 roku. powiedział:

Świetnie sobie radzę. Miałem szczęście, że mój przebieg leczenia zakończył się dobrze.

Anastacia

Album Online/East News

W ciągu swojego życia Anastacia zmagała się z licznymi problemami zdrowotnymi, w tym z rozpoznaniem choroby Leśniowskiego-Crohna w wieku 13 lat, raka piersi w wieku 34 lat i częstoskurczu nadkomorowego serca, który piosenkarka odkryła w wieku 39 lat. W lutym 2013 roku ogłoszono, że Anastacia walczy z bardziej intensywną postacią raka piersi. W uznaniu jej dziesięcioletnich wysiłków charytatywnych na rzecz świadomości raka piersi, Anastacia jako druga kobieta w historii, otrzymała Nagrodę Humanitarną podczas GQ Men of the Year Awards w 2013 roku.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.