Strona Główna > Te horrory lat 2000. przyprawią Cię o dreszcze

Te horrory lat 2000. przyprawią Cię o dreszcze

Każdy z nas potrzebuję czasem małego skoku adrenaliny. Horrory z początku lat 2000. nadadzą się do tego idealnie.

Piła

Piła” to nie tylko trzymający w napięciu thriller, ale także pokazanie ludzkiego lęku. Dwaj mężczyźni budzą się przykuci do rur w piwnicy. Pomiędzy nimi znajduje się trup samobójcy. Nie wiedzą, o co chodzi, a wszystkie wyjaśnienia znajdują się na kasecie magnetofonowej. Po jej odsłuchaniu okazuje się, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. O tym filmie z 2004 roku i reszcie jego odsłon słyszał każdy, ale czy każdy odważył się go obejrzeć?

„Sierota”

Amerykański thriller z 2009 roku, wyreżyserowany przez Jaume’a Collet-Serrę skupia się na historii małżeństwa, które po śmierci nienarodzonego dziecka postanawia podjąć się adopcji. Co niesie za sobą wiele przerażających wydarzeń.

„Oszukać przeznaczenie”

 Produkcja z 2000 roku, w reżyserii Jamesa Wonga, to przerobiony scenariusz, napisanego pierwotnie na potrzeby serialu „Z archiwum X”. Film jest o grupie nastolatków, która ratuję się z samolotu, który ma wybuchnąć. Wywołują zamieszanie, za które zostają z niego wyrzuceni i choć początkowo jest to dla nich zbawienie, to jednak później prowadzi do tragicznych wydarzeń.

„28 dni później”

Brytyjski film w reżyserii Danny’ego Boyle’a z roku 2002. Kiedy młody chłopak wybudza się w opustoszałym szpitalu. Odkrywa, że większość mieszkańców miasta została zarażona śmiertelnie niebezpiecznym wirusem, który wydostał się z laboratorium i powoduje u ludzi niekontrolowaną agresję. Jednak to nie wirus jest tu największym zagrożeniem.

„Egzorcyzmy Emily Rose”

Film powstał na podstawie prawdziwej historii młodej Niemki Anneliese Michel. Scenariusz filmu napisali Scott Derrickson i Paul Harris Boardman. Opartego na książce „Egzorcyzmy Anneliese Michel” autorstwa prof. Felicitas D. Fakt, że film jest oparty na prawdziwej historii, tylko dodaje emocji podczas oglądania.

„Paranormal Activity”

Amerykańska seria horrorów nadprzyrodzonych składa się z ośmiu filmów. Stworzony przez Orena Peli oryginalny film miał swoją premierę w 2007 roku i został szeroko wydany w 2009 roku. Film jest oparty na nagraniach młodej pary, która podejrzewa, że ich dom jest nawiedzony przez jakąś złowrogą istotę. Montują więc monitoring, aby uchwycić dowody na to, co się dzieje, kiedy śpią.

„The Ring”

Podstawą scenariusza była powieść „Ring„, której autorem jest japoński pisarz Kōji Suzuki, jednak pojawiają się istotne rozbieżności pomiędzy książką a filmem. Film jest o dziennikarce Rachelle Keller, która dowiaduję się o istnieniu pewniej tajemniczej kasety. Po obejrzeniu zawartości w całości giną ludzie. Postanawia odszukać kasete i ją obejrzeć, dostaję ona po tym telefon, w którym rozmówca ją informuję, że zginię za 7 dni, a dziennikarka będzie próbowała ocalić swoje życie i jej syna.

Polecamy również: