To dla niego zupełna nowość! Żmijewski podoła kultowej produkcji?
Strona Główna > To dla niego zupełna nowość! Żmijewski podoła kultowej produkcji?

To dla niego zupełna nowość! Żmijewski podoła kultowej produkcji?

Artur Żmijewski jest reżyserem nowej wersji filmu „Sami swoi. Początek”. Jak sprawdzi się w roli twórcy filmu fabularnego? To jego debiut!

Trwają prace nad filmem „Sami swoi. Początek”. To historia, która przedstawi widzom początki Kargula i Pawlaka. Dowiemy się, gdzie żyli i jak dorastali, co już teraz przyciąga grono zaciekawionych fanów. Będzie to nowa wersja kultowego filmu, a w rolach głównych zobaczymy Adama Bobika i Karola Dziubę. Jak w roli reżysera sprawdzi się Artur Żmijewski?

Zobacz także: To Łomnicki powiedział do znanej aktorki. Wyznała to po latach

Żmijewski debiutuje

Artur Żmijewski nie ukrywa, że pierwszy raz wystąpi w roli reżysera filmu fabularnego. Choć kiedyś pracował przy teatrze telewizji i serialach, będzie to jego debiut przy pełnometrażowym filmie. Czy podoła nowej roli? Okazuje się, że ma w sobie dużo pewności siebie i jest zachwycony tą możliwością.

Reżyserią zajmuję się już od kilkunastu lat. Po raz pierwszy stanąłem za kamerą w serialu i rzeczywiście potem był teatr telewizji, natomiast filmu fabularnego dotychczas nie realizowałem, więc w tym sensie to jest dla mnie debiut reżyserski – wyznał w rozmowie z „Co za tydzień”.

Zobacz także: To dlatego zmarła córka Elvisa. Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci

Jak przyznaje aktor i reżyser, producenci zwrócili jego uwagę scenariuszem, który skradł serce Żmijewskiego. Zachwycił się i przyjął propozycję. Gwiazdor zdradził też, że niestety nie wystąpi na ekranie jako aktor. Zabraknie reżyserskiego smaczka, choć przez chwilę o tym myślał.

Były takie zakusy, żebym zagrał, ale skoro nie mogę zagrać księdza, to nie będę grał w ogóle – zażartował.

„Sami swoi” w nowej odsłonie

Film „Sami swoi. Początek” pojawi się w kinach w 2024 roku. Poznamy w nim losy rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Będzie to, podobnie jak w przypadku pierwszej części, komedia. Za dystrybucję odpowiada Next Film w koprodukcji z TVN Warner Bros. Discovery. Władysława Kargula zagra Karol Dziuba, z kolei Kazimierza Pawlaka Adam Bobik. Jako Kacper Pawlak pojawi się Zbigniew Zamachowski. Na ekranie zobaczymy również Annę Dymną czy Adama Ferencego.

Zobacz także: Michał Wiśniewski zostawił żonę i wyjechał na wakacje. Czas znajdzie dopiero w listopadzie