"True North": Zespół A-ha zaprasza do kin na dokument z koła biegunowego! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „True North”: Zespół A-ha zaprasza do kin na dokument z koła biegunowego! [WIDEO]

„True North”: Zespół A-ha zaprasza do kin na dokument z koła biegunowego! [WIDEO]

90 km nad kołem podbiegunowym, norweska grupa a-ha nagrała swoją pierwszą kolekcję muzyki od czasu „Cast in Steel” w 2015 roku. „True North” to list „a-ha” z koła podbiegunowego.

Ten film będzie również zawierał specjalny film zakulisowy, dostępny wyłącznie w kinach. Oryginalny pomysł na „True North” był taki, aby norweskie trio, utworzone przez Mortena Harketa, Paula Waaktaar-Savoy i Magne Furuholmen, nagrało swoją pierwszą sesję w cudownej lokalizacji studyjnej zaledwie 90 km nad kołem podbiegunowym, a następnie nakręciło to. Ostatecznie projekt rozszerzył się bardziej na produkcję i dołączyła do nich utalentowana norweska orkiestra Arctic Philharmonic. To, co zrodziło się z tych sesji, to wspaniały album i pasujący do niego film, który szczegółowo przedstawia wizję zespołu dotyczącą kolektywnego połączenia ze środowiskiem.

Zobacz zwiastun:

Wielowymiarowy film „True North” przedstawia życie na Północy, a także dokumentuje dwa dni nagrywania albumu w norweskim Bodø. W tworzeniu wyjątkowego wydawnictwa a-ha, które uosabia ducha nowych piosenek, jako reżyser wziął udział wieloletni współpracownik zespołu, Stian Andersen: „To było zaszczytne zadanie. To wielka przyjemność pisać i tworzyć narrację pasującą do pięknych piosenek a-ha”.

True North to list z a-ha, z koła podbiegunowego, wiersz z dalekiej północy Norwegii

– mówi Furuholmen.

Zespół a-ha od swojego światowego przełomu, jakim było „Take On Me” w 1985 roku wciąż ewoluuje. Teraz, z jedenastym albumem studyjnym i dokumentacją jego powstania, a-ha wkracza w nową erę. 

Najpierw wpadliśmy na pomysł, aby nagrać sesję studyjną na żywo”, mówi Waaktaar-Savoy. „Potem chcieliśmy nakręcić sesję w studiu. To przerodziło się w produkcję z norweską orkiestrą, Arctic Philharmonic, z którą współpracowaliśmy.

Wersja językowa: koncert pokazywany w wersji oryginalnej, z angielskimi napisami. Film zostanie wyświetlony w wybranych kinach sieci Multikino już 15 września 2022 roku.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *