"Królowa Kleopatra": Fani Netflixa zobaczyli zwiastun.
Strona Główna > W sieci zawrzało, gdy fani Netflixa zobaczyli zwiastun „Królowej Kleopatry”. Co im się nie spodobało?

W sieci zawrzało, gdy fani Netflixa zobaczyli zwiastun „Królowej Kleopatry”. Co im się nie spodobało?

Netflix opublikował zapowiedź nowego dokumentu „Królowa Kleopatra”, z aktórego produkcję odpowiada Jada Pinkett Smith. Teaser nie wszystkim jednak przypadł do gustu i wywołał sporo kontrowersji. Na co internauci zwrócili szczególną uwagę?

„Królowa Kleopatra” to najnowszy dokument Netfliksa, który ma mieć premierę 10 maja. Za jego produkcję odpowiada córka Willa Smitha, Jada Pinkett Smith. Film się jeszcze nie ukazał, a już wywołuje sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą aktorki wybranej do głównej roli oraz wypowiedzi ekspertów.

Czarnoskóra aktorka w dokumencie „Królowa Kleopatra”

Najwięcej emocji wywołał fakt, że w tytułową Kleopatrę wcieliła się czarnoskóra aktorka. Internauci szybko wytknęli to Netfliksowi w komentarzach pod zwiastunem. Ich zdaniem egipska władczyni była pochodzenia macedońsko-perskiego i tym samym oskarżając produkcję o manipulowanie faktami historycznymi. Dość wysoką temperaturę wśród widzów podniosły wypowiedzi ekspertów, które pojawiły się w zwiastunie dokumentu „Królowa Kleopatra”. Pojawiło się w nim takie stwierdzenie czarnoskórego badacza:

Wyobrażam sobie, że miała kręcone włosy i podobny kolor skóry do mojego.

Z kolei starsza kobieta widoczna w dokumencie tak wypowiedziała się o Królowej Kleopatrze:

Pamiętam, że moja babcia mi mówiła: „Nieważne, czego uczą was w szkole, Kleopatra była czarna.

Negatywne komentarze w kierunku Netfliksa

Internauci nie zostawiają w tym kontekście suchej nitki na twórcach dokumentu „Krolowa Kleopatra”:

Jako Egipcjanka uważam to przywłaszczenie kulturowe za wyjątkowo obraźliwe. Wiem, że brzmię jak typowy użytkownik Twittera, ale cholera, to robi się śmieszne. Po pierwsze, afrocentrycy twierdzą, że Egipcjanie są czarni, a obecni mieszkańcy Egiptu to okupanci. A teraz Kleopatra, Greczynka, jest przedstawiana jako czarna? LOL przestańcie próbować kraść naszą historię.

Urzekł mnie moment, w którym pominęli informacje, że ona nie była nawet Egipcjanką, tylko Greczynką z macedońskiej dynastii.

Zobacz też: „Mam talent”: Sara James oczarowała Simona Cowella i swoim występem sprawiła, że wcisnął złoty przycisk!

Nie wszyscy są jednak negatywnie nastawieni do produkcji. Bardziej życzliwi twierdzą, że zwiastun zawiera wyjęte z kontekstu wypowiedzi, które mogą jedynie sugerować rozważania twórców dokumentu na temat pochodzenia Kleopatry.

Sceptycy są jednak nieprzejednani. Ich zdaniem czarnoskóra producentka „Królowej Kleopatry” nagina fakty historyczne:

Choć to możliwe, że w rodzinie miała osoby z Północnej Afryki, koncepcja, że miała znaczących przodków z regionu subsaharyjskiego, jest prawdopodobnie tylko wytworem fantazji. Zdanie: „Nieważne, czego uczą was w szkołach” i nazwisko producentki dokumentu mówią wszystko, co trzeba wiedzieć o tym serialu

Zobacz wideo:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *