"Wolne serca": Kwiat Jabłoni w coverze przeboju “Nie, nie, nie” grupy T.Love » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Wolne serca”: Kwiat Jabłoni w coverze przeboju “Nie, nie, nie” grupy T.Love

„Wolne serca”: Kwiat Jabłoni w coverze przeboju “Nie, nie, nie” grupy T.Love

“Nie, nie, nie” to singiel promujący album Kwiat Jabłoni i Goście „Wolne serca”, który ukaże się 22 lipca 2022 roku z okazji 78. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wolne serca to 10 coverów od zespołu KWIAT JABŁONI I GOŚCI we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to uroczyste obchody, koncert i okolicznościowy album. Tym razem tego zadania podjął się zespół Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz i wraz z zaproszonymi gośćmi odświeżył największe polskie przeboje z ostatnich dekad.

Album pod znaczącym tytułem „WOLNE SERCA”, powstał z potrzeby serca – jak sami mówią:

Chcemy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi.

Płytę promuje cover utworu „Nie, nie, nie” zespołu T.Love:

Wolne serca to dziesięć piosenek, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków i łączy je jedno przesłanie – miłość do wolności. Kwiat Jabłoni zaprosił do współpracy wspaniałych artystów: Natalię Kukulską, Sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca.

Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font warszawski „Cyrulik”, powstały w projekcie Warszawskie Kroje. Inspiracją do powstania „Cyrulika” był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”.

Kwiat Jabłoni i Wolne serca ukażą się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i wytwórni Agora Muzyka.

Polecamy również: