Quiz. To było w książce czy w filmie? Udowodnij, że nie jesteś mugolem i zdobądź 8/10! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. To było w książce czy w filmie? Udowodnij, że nie jesteś mugolem i zdobądź 8/10!

Quiz. To było w książce czy w filmie? Udowodnij, że nie jesteś mugolem i zdobądź 8/10!

Wraz z nadejściem jesieni przenieś się do świata magii i czarodziejów. Jak dobrze znasz losy chłopca o kruczoczarnych włosach i blizną na czole? Czy potrafisz wskazać różnice między książką a filmem o Harrym Potterze? Sprawdź swoją magiczną wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Seria o Harrym Potterze należy do jednej z najbardziej znanych opowieści o świecie magii. Cykl powieści fantastycznych brytyjskiej autorki J.K. Rowling doczekał się kultowych ekranizacji. W filmach swoje kariery rozpoczęli Daniel Radcliffe, Emma Watson oraz Rupert Grint. Od premiery pierwszej części „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” minęły niemal 22 lata, a produkcje o młodym czarodzieju zyskują nowe pokolenia fanów.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także: Quiz. „Shrek” czy „Madagaskar”? Jeden cytat musi wystarczyć! 5/10 to minimum

„Jestem tylko Harry… tylko Harry”. Właśnie te słowa padają z ust tytułowego bohatera na wieść, że jest czarodziejem. Od tego momentu jego życie zmienia się diametralnie. Ze schowku pod schodami przenosi się do Hogwartu. Zostaje przydzielony do Gryffindoru wraz z nowymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Jednak rzeczywistość magiczna nie okazała się prosta. Postawiła przed nim nie lada wyzwanie – pokonanie Lorda Voldemorta. Losy całego świata spoczywają w rękach Harry’ego Pottera.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz polskie hity lat 90.? 8/10 to obowiązek!

Jak dobrze znasz pierwszą książkę z serii o Harrym Potterze J.K. Rowling i jej ekranizacje produkcji Warner Bros. Pictures.? Potrafisz wskazać różnice między powieścią a filmem? Przekonaj się i rozwiąż nasz quiz!

Quiz. To było w książce czy w filmie? Udowodnij, że nie jesteś mugolem i zdobądź 8/10!

Pytanie 1 z 10

[Książka] Gdzie Harry Potter pierwszy raz poznaje Dracona Malfoya?

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także:  Quiz. Jennifer Lopez czy Shakira? 9/10 to obowiązek