Dzięki jednemu studentowi ich utwór stał się wielkim hitem. Tego nie wiedzieliście o zespole Roxette » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dzięki jednemu studentowi ich utwór stał się wielkim hitem. Tego nie wiedzieliście o zespole Roxette

Dzięki jednemu studentowi ich utwór stał się wielkim hitem. Tego nie wiedzieliście o zespole Roxette

Roxette to szwedzki zespół, który szybko stał się znany poza granicami kraju. Oto ciekawe fakty o tym przebojowym duecie.

Nazwa zespołu

Roxette to chwytliwa nazwa. Jednak duet nie wpadł na nią sam. Nazwę zaczerpnęli z tytułu piosenki z 1976 roku. Utwór „Roxette” należał do brytyjskiego zespołu Dr Feelgood i zawierał słowa: „Roxette I gotta go away, and leave you for a couple of days”.

HOLLANDSE HOOGTE/East News

Sukcesy przed połączeniem sił

Marie Fredriksson i Per Gessle zanim wspólnie stworzyli Roxette mieli na swoim koncie już kilka sukcesów. Fredriksson wydała kilka solowych albumów, a Gessle był wokalistą Gyllene Tider – zespołu z trzema albumami numer jeden w Szwecji.

imago stock&people / EAST NEWS

Światowy hit dzięki studentowi

Dean Cushman był na wymianie studenckiej w Szwecji. Wracając do USA zabrał ze sobą płytę z nagraniem „The Look”. Po powrocie przekazał ją lokalnej stacji radiowej, która puściła piosenkę na antenie. Ta szybko trafiła do innych stacji i osiągnęła pierwsze miejsce na amerykańskich listach przebojów.

HOLLANDSE HOOGTE/East News

Z braku czasu

W filmie „Pretty Woman” pojawia się przebój zespołu, czyli piosenka „It Must Have Been Love”. Roxette chciał napisać coś nowego, ale dostał za mało czasu. Zależało im jednak by to właśnie ich kawałek towarzyszył historii, więc wybrali przebój sprzed dwóch lat.

SPUTNIK/EAST NEWS

Znaczek pocztowy

Kiedy ktoś pojawia się na znaczku pocztowym znaczy, że jest nie byle kim. Wizerunek duetu znalazł się na znaczkach w Szwecji. Inni muzycy, którym się to udało to śpiewacy Lena Philipsson i Jerry Williams.

Rex Features/East News

Zaraz za ABBĄ

W Szwecji te dwie grupy nie mają sobie równych. Roxette zaraz po legendarnym ABBA jest najlepiej sprzedającym się zespołem muzycznym w Szwecji. Ich płyty kupiło 75 milionów słuchaczy na całym świecie.

Rex Features/East News

Światowy sukces

Roxette to nie tylko jeden z najlepszych zespołów Szwecji. Dziewiętnaście ich przebojów zajmowało miejsca w pierwszej 40 brytyjskich list przebojów, a cztery hity stały się numerem jeden w Ameryce. Były to: „The Look”, „Listen to Your Heart”, „It Must Have Been Love” i „Joyride”.

Stella Pictures/ABACA/Abaca/East News

Komentarze

2 odpowiedzi na „Dzięki jednemu studentowi ich utwór stał się wielkim hitem. Tego nie wiedzieliście o zespole Roxette”

  1. […] Zaskakujące ciekawostki. Tego o zespole Roxette na pewno nie wiedziałeś […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *