Zaskakujące fakty o zespole Spice Girls » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zaskakujące fakty o zespole Spice Girls

Zaskakujące fakty o zespole Spice Girls

Spice Girls odniosły wielki sukces. Wszyscy znają ten zespół i wciąż ich piosenki królują na imprezach. Poznaj najciekawsze fakty o tym sławnym brytyjskim zespole.

Zmiany nazwy

Kiedy Bob i Chris Herbert szukali kandydatek do zespołu, planowali, że powstająca grupa będzie nosiła nazwę Touch. Z czasem zmieniono ją na Spice, nawiązując do tytułu ich pierwszej piosenki „Sugar and Spice”. Dopiero Geri Halliwell przekonała resztę, że warto dodać jeszcze Girls.

Die britische Girlband Spice Girls, bestehend aus Victoria Adams, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm und Geraldine Halliwell, Gro?zbritannien 1990er Jahre. British girl pop band Spice Girls, Great Britain 1990s.

Debiutancki album wielkim sukcesem

Pierwszy album z piosenką „Wannabe” sprzedał się w zaskakująco dużej ilości – 23 milionów. Taki wynik czyni go najlepiej sprzedającym się albumem w historii całkowicie kobiecej grupy. Warto dodać, że sam singiel „Wannabe”, który zespół napisał podobno w zaledwie 10 minut, zajął pierwsze miejsce w aż 37 krajach.

East News

Zakazany teledysk

Chodzi o teledysk do piosenki „Wannabe”. Jego pokazywanie w telewizji było zabronione w niektórych krajach Azji. Wszystko przez zielony top Mel B, który według niektórych był zbyt skąpy i pozostawiał niewiele wyobraźni.

Zaraz po The Beatles

Z ponad 90 milionami sprzedanych krążków, Spice Girls może poszczycić się tytułem najlepiej sprzedającego się kobiecego zespołu. Tak wysoki wynik sprawił, że nazwano je także najlepszym brytyjskim zespołem od czasów The Beatles. Zresztą podobnie jak oni, Spice Girls miały ogromny wpływ nie tylko na światową muzykę, ale też chociażby na modę.

Stephen Sweet / Rex Features/EAST NEWS

Głos Victorii Beckham

Mówi się, że to jej głos był najsłabszy w grupie. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu jej głosu nie usłyszymy w słynnym „Wannabe”. Piosenkarka ujawniła też, że często w trakcie występów na żywo wyłączano jej mikrofon.

RICHARD POHLE / Rex Features / EAST NEWS

Takie same stroje

Spice Girls wyróżniał niepowtarzalny styl. Każda z dziewczyn była inaczej ubrana i to właśnie sprawiało, że były wyjątkowe. Jednak na początku pomysł na styl zespołu był zupełnie inny. Pierwotnie wszystkie miały nosić białe T-shirty Adidasa. Na szczęście szybko okazało się, że takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

PMPhoto / SplashNews.com/East News

Wspólny dom

Na samym początku kariery Spice Girls mieszkały razem. Każda miała swoje określone obowiązki, np. Emma Bunton przyznała, że była odpowiedzialna za gotowanie. Żyły tak razem prawie dwa lata.

East News