Strona Główna > Zespół A-ha w poruszającej balladzie „You Have What It Takes” [WIDEO]

Zespół A-ha w poruszającej balladzie „You Have What It Takes” [WIDEO]

a-ha powraca, by podzielić się swoim nowym singlem „You Have What It Takes” – przedsmakiem nadchodzącego albumu „True North”, który ukaże się 21 października 2022 roku.

„You Have What It Takes” to następca wydanego latem singla „I’m In”, pierwsza kolekcja nowych utworów od czasu wydania „Cast In Steel” w 2015 roku. To coś więcej niż zwykły album. Równocześnie powstał też film dokumentujący dwa dni nagrywania albumu w norweskim Bodø. Film „True North” został wyświetlony w tym tygodniu w ponad 400 kinach w 29 krajach, w tym w wybranych kinach sieci Multikino w Polsce. Od 21 października film będzie można kupić lub wypożyczyć.

Zobacz teledysk:

Magne Furoholmen wyjaśnia: 

Och, ten świat, jak ranny ptak… Żyjemy w coraz bardziej zagmatwanych i niestabilnych czasach, a są rzeczy, których często zapominamy wyrażać – sobie nawzajem, naszym dzieciom, naszym bliskim, naszym przyjaciołom i dorastającemu pokoleniu. Jeśli chcemy zmian na lepsze, musimy zacząć od ludzi, którym zależy na tym, by bronić swoich ideałów. Reszta nas powinna ich wspierać. Widząc odwagę i przekonanie młodzieży, widzę w przyszłości wielką nadzieję. Ty też masz tę odwagę. Masz to, czego potrzeba!”.

Od swojego światowego przełomu, jakim było Take On Me w 1985 roku, zespół a-ha wciąż ewoluuje. Teraz, z jedenastym albumem studyjnym i dokumentacją jego powstania, a-ha wkracza w nową erę. 

Najpierw wpadliśmy na pomysł, aby nagrać sesję studyjną na żywo. Potem chcieliśmy nakręcić sesję w studiu. To przerodziło się w produkcję z norweską orkiestrą, Arctic Philharmonic, z którą współpracowaliśmy.

– mówi Waaktaar-Savoy. 

Norweskie trio (Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy i Magne Furuholmen) po raz pierwszy nagrało i sfilmowało pierwszą sesję w cudownej lokalizacji zaledwie 90 km nad kołem podbiegunowym. Ostatecznie projekt rozszerzył się na wielką produkcję, a do zespołu dołączyła utalentowana norweska orkiestra Arctic Philharmonic. To, co zrodziło się z tych sesji, to wspaniały album i pasujący do niego film, który szczegółowo przedstawia wizję zespołu.

Polecamy również: