Zespół Lady Pank prezentuje utwór "Krokodyle tańczą" [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Lady Pank prezentuje utwór „Krokodyle tańczą” [POSŁUCHAJ]

Zespół Lady Pank prezentuje utwór „Krokodyle tańczą” [POSŁUCHAJ]

Już teraz możecie posłuchać nowego singla grupy Lady Pank „Krokodyle tańczą”.

Tekst do utworu „Krokodyle tańczą” napisał Andrzej Mogielnicki, a muzykę skomponował Jan Borysewicz. Fani Lady Pank mogli wcześniej usłyszeć tę piosenkę w wersji akustycznej. Singla możecie posłuchać poniżej.

Lady Pank w 2022 roku świętuje 40-lecie istnienia zespołu! To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Debiutancki album zespołu zatytułowany po prostu „Lady Pank” został wydany 20 czerwca 1983 roku. Jest to jeden z tych klasyków, których wstyd nie znać! Z tego albumu pochodzą między innymi przeboje takie jak: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa Narzeczona” czy „Zamki na piasku”..

„Mniej obcy”: Jan Borysewicz zapowiedział swoją pierwszą autobiografię

„Mniej obcy” to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop.

W książce znajdzie się mnóstwo do tej pory niepublikowanych materiałów fotograficznych, które wraz z poruszającym tekstem tworzą dogłębny obraz życia najsłynniejszego polskiego gitarzysty ostatniego półwiecza. Mniej obcy to opowieść o życiu Jana Borysewicza, zmianie priorytetów, wzlotach i upadkach.

Premiera książki zaplanowana jest na 28 września 2022 roku.

Polecamy również: