Zespół Scorpions wraca do Polski! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Scorpions wraca do Polski!

Zespół Scorpions wraca do Polski!

Podczas swojej kariery nagrali wiele nieśmiertelnych przebojów. Wystarczy wymienić: „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane”, „Send me an Angel” czy też „Wind of Change”. Ten ostatni utwór potrafi zanucić niemal każdy człowiek na świecie. Scorpions – legendarna niemiecka grupa zagra 10 czerwca 2023 roku w Atlas Arenie w Łodzi.

Scorpions to jedna z najdłużej nieprzerwanie działających formacji na świecie, a jej muzycy nadal nie zamierzają zejść ze sceny. Od wielu też lat regularnie przyjeżdżają do naszego kraju. Czy to za sprawą ponadczasowych i melodyjnych ballad, charakterystycznych riffów czy obecności jedynego Polaka w składzie – Krakowianina Pawła Mąciwody – ich popularność w Polsce jest bezdyskusyjna!

Scorpions są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Mają nie tylko niezliczoną ilość przebojów, ale i zatwardziałych fanów, którzy na koncertach śpiewają z nimi niemal cały repertuar. Na każdym występie można też zobaczyć kilka pokoleń bawiących się pod sceną. A to dlatego, że miłość do zespołu zaszczepiają w najmłodszych dziadkowie i rodzice, którzy fanami zostali wiele lat temu. Dostrzegają to sami muzycy.

Może się zdawać, że gramy niby to samo, ale publiczność jest inna za każdym razem, jest co raz więcej młodych ludzi. Gramy już dla trzeciej generacji i jest w tym bardzo dużo radości.

– mówił Paweł Mąciwoda przed dwoma ostatnimi koncertami w Polsce w 2019 roku.

Zespół wymyka się wszystkim możliwym schematom. Radość, jaką widzimy na scenie oraz chemia między wykonawcami a fanami sprawiają, że pomimo upływających lat Scorpions nic nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie – ciągle podbijają serca i zdobywają nową, coraz młodszą publikę! Fani niezmiennie też powtarzają, że członkowie zespołu są jak wino – im starsi, tym lepsi. A przecież formacja kilka lat temu zapowiadała zakończenie kariery. I całe szczęście, że słowa nie dotrzymała – nadal rozgrzewa cały świat swoimi hardrockowymi riffami, a jak można zaobserwować – z biegiem lat ten płomień jest coraz silniejszy.

W składzie Scorpions od 18 lat gra Polak Paweł Mąciwoda, który pochodzi spod Krakowa. Dla basisty zatem przyjazd do stolicy Małopolski będzie powrotem do domu. Razem z nim wystąpią: Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jaabs i Mikkey Dee. Ten skład gwarantuje, że energia na koncercie już od pierwszych chwil będzie na najwyższych obrotach.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *