Strona Główna > Zespół Toto już niebawem wystąpi w Warszawie. Słuchaj Radia Złote Przeboje i wygraj bilety

Zespół Toto już niebawem wystąpi w Warszawie. Słuchaj Radia Złote Przeboje i wygraj bilety

Legendarny zespół Toto zagra w Polsce 31 lipca 2022 r. w COS Torwar, w Warszawie. Autorzy przebojów „Africa”, „Hold the line”, „Rosanna” oraz wielu innych, odwiedzą Pol-skę tylko raz, w ramach europejskiej trasy koncertowej.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert holenderskiej grupy DeWolff.

Słuchajcie uważnie Radia Złote Przeboje od 25 do 29 lipca! Będziecie mogli zgarnąć codziennie dwa podwójne zaproszenia na koncert Toto w Warszawie!

Steve Lukather i Joseph Williams są przyjaciółmi od dzieciństwa. Mają za sobą długą i barwną przeszłość, której lwią część stanowi legendarna kariera muzyczna. Po skompletowaniu no-wego składu muzyków (piętnastego już w historii zespołu), wykonają w COS Torwar najpopu-larniejsze przeboje grupy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji, którą podjęliśmy i kształtu zespołu, jaki teraz mamy. To dla nas niezwykle perspektywiczne działanie i napawa nas optymizmem na przyszłość. Jesteśmy wielopokoleniowym zespołem – chcemy dalej występować dla naszej publiczności. Zawsze się nad tym zastanawialiśmy, jednak pandemia wzmogła nasze skupienie nad tą kwestią: „co dalej?”. Wielu z naszych kolegów jest już od dawna na emeryturze lub pożegnaliśmy się z nimi. My pra-gniemy jeszcze zawalczyć, zaznaczyć się w historii muzyki, wycisnąć z życia wszystko najlepsze, co się da.

– mówi Steve Lukather.

Pod koniec 2020 roku Steve Lukather i Joseph Williams ponownie wznowili działalność zespołu. Podczas europejskiej trasy artystom na scenie towarzyszyć będą: John Pierce (Huey Lewis i The News), perkusista Robert „Sput” Searight (Ghost-Note / Snarky Puppy, Snoop Dogg) i klawiszo-wiec Steve Maggiora (Robert Jon & The Wreck, MD Heino). Do grupy dołączyli także klawiszo-wiec Dominique „Xavier” Taplin (Prince, Ghost-Note) i multiinstrumentalista Warren Ham (Ringo Starr).

Joe Williams dodaje:

Luke jest dla mnie jak brat. Wiele razem przeszliśmy. Zawsze patrzyliśmy w przyszłość z wielką nadzieją na to, że uda nam się wcielić w życie wszystkie nasze pomysły. Nie

przychodzi mi do głowy nikt inny, kogo znam, z kim chciałbym dzielić swoje wizje i współpracować kreatywnie. Luke to lojalny i niezwykle utalentowany przyjaciel.

Joe jest moją inspiracją! Jest teraz w swojej szczytowej formie. Wszystkie swoje wysiłki dedykuję właśnie jemu i naszej przyjaźni. Spędziłem prawie cztery i pół dekady mojego życia w drodze i nigdy nie opuściłem żadnego ważnego dla zespołu wydarzenia. Cieszę się, że nadal mogę realizo-wać naszą wizję i tworzyć Toto. Trasa „The Dogz of Oz” to dla nas nie tylko reinterpretacja naj-większych przebojów; ale też pewnego rodzaju odświeżenie i wielka radość z ciągłego tworzenia dziedzictwa zespołu – podkreśla Lukather.

Występ Toto poprzedzi koncert pochodzącej z Holandii DeWolff. To nie jest zespół, przy którym można siedzieć w miejscu. W ciągu ostatnich grupa wydała trzy albumy – „Thrust” (2018), „Live & Outta Sight II” (2019) i „Tascam Tapes” (2020). Ostatni z nich nagrany został w drodze, za kulisami i w hotelu, czterościeżkowym magnetofonem kasetowym z lat 80. Bracia Pablo i Luka van de Poel oraz Robin Piso stworzyli kolejną majestatyczną płytę. Eksperyment z mgli-stymi pejzażami dźwiękowymi, musującymi riffami, głębokim brzmieniem organów Hammond i zaraźliwymi melodiami ponownie zaowocował świetnie przyjętym albumem. Wyzwoliciele funkowego groove, rozmytej psychodelii, bagiennego rocka i nawiedzającej melancholii kon-certują jako headliner w całej Europie, podbijając europejskie sceny i festiwale niesamowitymi występami na żywo.

Bilety w cenach: miejsca stojące: General Admission – 259 zł, Golden Circle – 359 zł; miejsca siedzące: 189 zł (strefa C), 279 zł (strefa B), 329 zł (strefa A). Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl.