Znana aktorka wyszła z więzienia. Werbowała do sekty niewolnice
Strona Główna > Znana aktorka wyszła z więzienia. Werbowała do sekty niewolnice

Znana aktorka wyszła z więzienia. Werbowała do sekty niewolnice

Z więzienia w kalifornijskim Dublinie zwolniono przedterminowo Allison Mack. Aktorka, która zyskała popularność dzięki roli w serialu „Tajemnice Smallville”, odsiadywała od 2021 trzyletni wyrok za werbowanie kobiet do nowojorskiej sekty NXIVM i zmuszanie ich przy pomocy szantażu oraz manipulacji do zostania niewolnicami seksualnymi przywódcy organizacji Keitha Raniera.

Allison Mack to 40-letnia amerykańska aktorka znana z występów w serialu „Tajemnice Smallville” czy filmu „Kochanie, zmniejszyliśmy siebie”. Od czerwca 2021 r. przebywała w zakładzie karnym w Dublinie w Kalifornii.

Allison Mack opuściła więzienie

Aktorkę skazano wówczas na trzy lata więzienia za werbowanie do nowojorskiej sekty NXIVM kobiet, które były potem wykorzystywane seksualnie i dręczone psychicznie przez założyciela grupy Keitha Raniera. Wypalano im też na skórze w miejscach intymnych jego inicjały. Allison jako prawa ręka Raniera manipulowała werbowanymi i szantażowała je, gdyby chciały ujawnić prawdę.

Zobacz także: Rodzinny sekret Toma Hanksa! Jest spokrewniony z byłym prezydentem USA

Jak podano w dokumentacji na stronie Federalnego Biura Więziennictwa, w poniedziałek, 3 lipca, Allison została przedterminowo wypuszczona na wolność. Skrócenie o rok jej wyroku uzasadniono faktem, że pomogła organom ścigania w dostarczeniu dowodów obciążających lidera sekty NXIVM w osobnej sprawie przeciwko niemu. Ten ostatecznie usłyszał wyrok aż 120 lat za handel ludźmi w celach seksualnych.

Allison Mack w 2009 r. Źródło: wikimedia.org/Kristin dos Santos/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Znana aktorka werbowała do sekty niewolnice seksualne

Allison Mack, którą aresztowano jeszcze w 2018 r., początkowo twierdziła, że jest niewinna. Potem w trakcie procesu w 2019 r. przyznała się do zarzutów i stwierdziła, że dopuściła się odrażających i nielegalnych czynów”. Dodała też, że „przeprasza kobiety, które przyprowadziła do NXIVM i naraziła je na nikczemne i emocjonalnie obraźliwe działania szalonego człowieka”.

Zobacz także: Wielka willa Wiśniewskiego. Przepych i luksus w kuchni. Są zdjęcia!

Założona przez Raniera sekta NXIVM istniała od 1998 r. Chowała się za fasadą firmy oferującej drogie szkolenia dot. rozwoju osobistego, samodoskonalenia się, pozbywania się traum i lęków.