Jan A.P. Kaczmarek poważnie chory. Żona prosi o pomoc
Strona Główna > Znany kompozytor w fatalnym stanie. Żona Jana A.P. Kaczmarka prosi o pieniądze

Znany kompozytor w fatalnym stanie. Żona Jana A.P. Kaczmarka prosi o pieniądze

Stan Jana A.P. Kaczmarka jest poważny. Znany kompozytor przebywa w szpitalu. Cierpi na MSA, a oprócz tego zachorował na zapalenie płuc, które wywołało lawinę komplikacji w organizmie muzyka. Żona Jana A.P. Kaczmarka prosi o pomoc i pieniądze na wsparcie leczenia.

Jan A.P. Kaczmarek poważnie zachorował, jego stan jest poważny. Kompozytor, który cierpi na zanik wieloukładowy (MSA) kilka tygodni temu trafił do szpitala. Ma zapalenie płuc, które wywołało powikłania i pogorszyło stan zdrowia wirtuoza.

Długo nie prosiliśmy o pomoc, bo zarówno dla mnie, jak i dla Jana to była też kwestia honoru. Ale w pewnym momencie nie daliśmy rady – wyznała w rozmowie z PAP żona Kaczmarka, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek.

Zobacz także: Nie żyje Andy Rourke. Basista The Smiths miał 59 lat

Jan A.P. Kaczmarek poważnie chory

Choć zebrano już pewną kwotę, jest ona tylko kroplą w morzu potrzeb. Na opiekę nad Janem A.P. Kaczmarkiem potrzebne są spore sumy pieniędzy. Mężczyzna cierpi na nieuleczalną chorobę neurodegeneracyjną od 2020 roku.

Dotychczas udało się zebrać pięć tysięcy złotych. Zbiórka trwa od początku roku. Mimo wdzięczności za okazane wsparcie, żona kompozytora przyznaje, że miesięcznie opieka nad mężem kosztuje kilkadziesiąt tysięcy na miesiąc. Ciężka choroba wywołała „finansowe spustoszenie” w życiu małżeństwa.

Zobacz także: Doda przerażona po śmierci Kacpra Tekielego. Drży o swojego ukochanego

Jak przyznaje kobieta znany kompozytor nie ma majątku, który mógłby spieniężyć. Zauważyła, że Jan A.P. Kaczmarek nie uzyskuje już tantiem od amerykańskiego stowarzyszenia kompozytorów. Co więcej, ona sama musiała zrezygnować z pracy, by pomóc w opiece nad mężem.

Kim jest Jan A.P. Kaczmarek?

Jan A.P. Kaczmarek to polski kompozytor i autor muzyki do filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, a także spektakli teatralnych, również amerykańskich. Stworzył dzieła do ponad siedemdziesięciu produkcji. Kaczmarek to również dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk”.

Za muzykę do filmu „Marzyciel” otrzymał Oscara w 2005 roku. Był również nominowany do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Filmy, do których komponował muzykę to m.in. „Quo vadis”, „Wojna i pokój”, „Bracia Karamazow”, „Horsemen – jeźdźcy apokalipsy”, „Aż po grób” czy „Magnezja”.

Zobacz także: Tak skomentowała jego głos. Dominik zachwycił laureatkę Eurowizji 2023

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *