10 niezapomnianych filmów z Meryl Streep w roli głównej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 niezapomnianych filmów z Meryl Streep w roli głównej

10 niezapomnianych filmów z Meryl Streep w roli głównej

Meryl Streep to jedna z najbardziej znanych aktorek Hollywood. Na swoim koncie ma wiele świetnych ról. Przypominamy niektóre z nich.

Wybór Zofii

W tym filmie Meryl Streep gra Polkę, której rodzinę zamordowano w Auschwitz. Po wojnie kobieta wprowadza się ze swoim ukochanym, Nathanem, do mieszkania na Brooklynie. Ich sąsiadem jest młody pisarz. Film to spojrzenie na łączące sąsiadów relacje, ich wspomnienia i przeżycia.

Pożegnanie z Afryką

W tym klasycznym filmie z 1985 roku, Meryl Streep wciela się w rolę pisarki, która przyjeżdża do Kenii, by wyjść za barona, Brora Blixena. Zafascynowana lokalną kulturą kobieta poznaje tajemniczego myśliwego. Relacja z nim zmieni zupełnie jej pobyt w Afryce.

Diabeł ubiera się u Prady

Można powiedzieć, że Meryl Streep jest nie do poznania jako Miranda Priestley. Jej bohaterka to wyrachowana i bezwzględna redaktor naczelna prestiżowego pisma modowego, „Runaway”. Surowo patrzy na poczynania swoich dwóch asystentek – doświadczonej Emily i początkującej Andrei.

Co się wydarzyło w Madison County

Za rolę Franceski Johnson, Meryl Streep zdobyła wiele nagród, w tym Złotego Globa. Jej bohaterka to wiodąca spokojne życie gospodyni, której codzienną rutynę przerywa romans z fotografem.

Mammia Mia

Mamma Mia, czyli Meryl Streep w rozśpiewanej i roztańczonej roli. Jako Donna, Streep wypadła naprawdę świetnie i bez problemu poradziła sobie z piosenkami ABBY. W końcu nie bez powodu jej wykonanie tytułowego utworu zdobyło Kryształową Statuetkę dla ulubionej piosenki filmowej.

Sierpień w hrabstwie Osage

Czy skomplikowane relacje rodzinne da się naprawić po latach? W filmie, reżyserii Johna Wellsa, Meryl Streep gra postać Violet Wenston, chorej na raka matki, od której córki odwróciły się lata temu. Film to m.in. opowieść o ich drodze do pogodzenia.

Żelazna Dama

Meryl Streep w filmie „Żelazna Dama” wcieliła się w postać jednej z największych postaci polityki, Margaret Thatcher. Pokazała jej drogę do fotela premiera, walkę z przeszłością i zmęczeniem życiem.

Ze śmiercią jej do twarzy

Meryl Streep to jedna z dwóch głównych postaci w tym filmie. Gra aktorkę, Madeline Ashton, która zmaga się z brakiem kolejnych ról i problemem nieustannie przybywających zmarszczek. W rywalizacji o wieczną młodość musi tylko pokonać byłą przyjaciółkę.

Julie i Julia

Julie to młoda dziewczyna zafascynowana gotowaniem, która postanawia przyrządzić wszystkie dania z książki kucharskiej swojej idolki, Julii Child, którą zagrała właśnie Meryl Streep. Jako Child, Streep potrafi nie tylko rozśmieszyć, ale i wzruszyć, a nawet zdenerwować. Bardzo udana rola, wyróżniona niejedną nagrodą.

Godziny

Postać Meryl Streep to Clarissa Vaughan, jedna z dwóch kobiet, której życie zmienia książka napisana kilkadziesiąt lat wcześniej.

Komentarze

Jedna odpowiedź do „10 niezapomnianych filmów z Meryl Streep w roli głównej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *