5 nieżyjących już gwiazd muzyki, które nadal zarabiają mnóstwo pieniędzy » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 5 nieżyjących już gwiazd muzyki, które nadal zarabiają mnóstwo pieniędzy

5 nieżyjących już gwiazd muzyki, które nadal zarabiają mnóstwo pieniędzy

Śmierć znanego artysty zawsze jest ogromną stratą dla światowej kultury. Czasami jednak okazuje się, że odejście danej sławy zwiększa zainteresowanie jej twórczością. Przedstawiamy listę pięciu muzyków, którzy nawet po śmierci zarabiają mnóstwo pieniędzy, dzięki swoim dziełom.

Michael Jackson

fot. AFP/EAST NEWS

Zdecydowanym liderem wśród sław robiących prawdziwą fortunę po śmierci jest król popu. Michael Jackson odszedł w 2009 roku i pozostawił po sobie ogromne długi. Jak się jednak okazało zobowiązania finansowe, muzyka szybko zostały spłacone z nawiązką. Po śmierci Jacksona, jego fani błyskawicznie zaczęli kupować wszystko, co miało coś wspólnego z legendarnym artystą. Od tragicznych wydarzeń z 2009 roku Michael zarobił ponad 115 milionów dolarów. 

Elvis Presley

Paramount Pictures/Collection Christophel/East News

Elvis Presley zmarł przedwczesną śmiercią, która prawdopodobnie była spowodowana nadużywaniem leków. Oficjalną przyczyną odejścia muzyka było zatrzymanie akcji serca. Pogrzeb artysty zgromadził ogromną liczbę jego fanów. Na cmentarzu Forset Hill zebrało się ponad 80 tysięcy ludzi. Po śmierci Elvisa jego piosenki okupowały pierwsze miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych, a od 1977 roku twórczość piosenkarza przyniosła 55 milionów dolarów zysku. 

Bob Marley

STEVE JOESTER / Rex Features/EAST NEWS

Jamajski wokalista odszedł z tego świata 11 maja 1981 roku. Powodem śmierci Boba Marleya okazał się nowotwór. 4 lata przed końcem jego życia, muzyk wziął udział w towarzyskim meczu piłki nożnej z członkami narodowej reprezentacji Francji. Podczas tego spotkania artysta zranił się w duży palec u stopy i stracił paznokieć. Rana bardzo długo nie mogła się zagoić, a fakt ten niepokoił lekarzy. Dalsze leczenie wykazało, iż zaszły w niej zmiany nowotworowe. Medycy zalecili amputacje miejsca, w którym znajdowała się rana, lecz Bob Marley nie zgodził się na zabieg, ponieważ wyznawał zasadę jedności ciała. 20 maja 1981 roku otwartą trumnę ze zwłokami wokalisty wystawiono na Stadionie Narodowym w Kingston. Tego dnia na obiekcie zjawiło się ponad 100 tysięcy fanów, którzy chcieli pożegnać legendarnego muzyka. Bob Marley po swojej śmierci zarobił 21 milionów dolarów.  

John Lennon

EAST NEWS

Śmierć Johna Lennona była szokującym wydarzeniem dla całego świata. Muzyk został postrzelony czterokrotnie przez Marka Davida Chapmana. Policjantom udało się przewieźć muzyka do szpitala, jednak w wyniku postrzału artysta stracił 70 procent krwi i 8 grudnia 1980 roku zmarł. Po śmierci Lennona tysiące ludzi gromadziło się na ulicach, śpiewając jego piosenki. Od tego momentu muzyka Johna przyniosła dochód na poziomie 12 milionów dolarów. 

Whitney Houston

EAST NEWS

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku w Beverly Hilton Hotel. Przyczyną odejścia wokalistki było utonięcie. Jednak do takiego rodzaju śmierci doprowadziło wieloletnie zażywanie narkotyków oraz leków przeciwbólowych przez artystkę. Testy toksykologiczne wykazały, że w momencie śmierci w organizmie Whitney znajdowały się ślady marihuany oraz kokainy. Muzyka artystki po jej odejściu przeżyła prawdziwy renesans i zarobiła 9,5 miliona dolarów.