10 najlepszych piosenek z bajek Disneya » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 najlepszych piosenek z bajek Disneya

10 najlepszych piosenek z bajek Disneya

Towarzyszyły w dzieciństwie Wam lub Waszym dzieciom? A może nie wyobrażacie sobie imprezy, która o 4 rano kończy się śpiewaniem utworu z „Pocahontas”? Przypomnijcie sobie najpiękniejsze przeboje z bajek Disneya! „Milion gwiazd na niebie lśni” – Pinokio Od tego wszystko się zaczęło. Wsłuchajcie się uważnie w linię melodyczną tego utworu. Poznajecie? To motyw przewodni firmy […]

Towarzyszyły w dzieciństwie Wam lub Waszym dzieciom? A może nie wyobrażacie sobie imprezy, która o 4 rano kończy się śpiewaniem utworu z „Pocahontas”? Przypomnijcie sobie najpiękniejsze przeboje z bajek Disneya!

„Milion gwiazd na niebie lśni” – Pinokio

Od tego wszystko się zaczęło. Wsłuchajcie się uważnie w linię melodyczną tego utworu. Poznajecie? To motyw przewodni firmy Walt Disney Company!

„Ani słowa” – Herkules

Natalia Kukulska naprawdę świetnie wczuła się w „mityczny” klimat i zaśpiewała piosenkę jako postać pięknej, długowłosej Meg.

Warto też zwrócić uwagę na chórki w tej piosence, w których wystąpiły Jolanta Jaszkowska, Dorota Marczyk, Anna Ścigalska, Anna Maria Jopek i Olga Bończyk!

„Piękna i bestia”

Na samą myśl o tym pięknym utworze aż przechodzą nas ciarki. Te głosy, ta melodia i ta scena z żółtą balowa suknia Belli…

„Marzenie mam” – Zaplątani

Kto z Was „nigdy nie gonił za marzeniem”?

To nie jest zapowiedź kolejnego romantycznego kawałka wykonywanego przez zakochaną parę głównych bohaterów bajki Disneya. Tym razem zapraszamy Was do przesłuchania pieśni między innymi o zapachach spod pachy czy pryszczach będących problemem dla karczmianych oprychów z filmu animowanego „Zaplątani”!

„Hakuna Matata” – Król Lew

Hymn ku czci pozytywnego myślenia! Nikt tak nie umiał pocieszyć w historii kolorowych animacji, jak Timon i Pumba – wyjątkowo dobrany duet. Posłuchaj utworu i „już się nie martw”! 🙂

„Can You Feel The Love Tonight” – Król Lew

Jest to subiektywny ranking utworów z bajek Disneya, pozwoliliśmy więc sobie zamieścić piosenki z tej samej bajki aż w dwóch punktach!

Nie moglibyśmy zasnąć, gdyby ten kawałek nie znalazł się na naszej liście. Panie i Panowie: oto „Can You Feel The Love Tonight” w wykonaniu Eltona Johna!

„Ty druha we mnie masz” – Toy Story

Utwór o przyjaźni w polskiej wersji językowej wykonał sam Stanisław Sojka!

Czy wiecie, że „Toy Story” to pierwszy film pełnometrażowy stworzony w całości przy użyciu techniki komputerowej? Posłuchajcie piosenki z filmu, który wszedł na ekrany kin w 1995 roku!

„Pod łapą cały świat” – Księga Dżungli

Co jest ważne w życiu? Czego potrzeba człowiekowi, tfu!, misiowi do szczęścia? O tym zaśpiewa Wam przygruby, sympatyczny Balu!

„Tam, przez cienisty bór” – Królewna Śnieżka

Wierzcie lub nie, ale poniższy utwór został zarejestrowany w… 1938 roku! Pieśń w polskiej wersji została zaśpiewana przez Marię Modzelewską – jedną z najwybitniejszych aktorek teatru międzywojennego.

„Mam tę moc” – Kraina lodu

Utwór ze zdecydowanie nowszej produkcji Disneya. Zrobił taką furorę, że ze świecą szukać dziewczynek, które nie znają choćby dwóch wersów tej piosenki.