10 filmów z Patrickiem Swayzem, które musicie zobaczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 filmów z Patrickiem Swayzem, które musicie zobaczyć

10 filmów z Patrickiem Swayzem, które musicie zobaczyć

Patrick Swayze zagrał w wielu kultowych filmach. Dzisiaj przypomnimy Wam te najlepsze!

Patrick Swayze zagrał w wielu kultowych filmach. Dzisiaj przypomnimy Wam te najlepsze!

Stalowy świt (1987)

Akcja filmu rozgrywa się w futurystycznym, powojennym świecie. W tej właśnie produkcji Swayze po raz pierwszy zagrał u boku swojej żony Lisy Niemi. Reżyserem filmu jest Lance Hool.

Jump! (2008)

Film oparty na sprawie Phillipe’a Halsmana, oskarżonego o ojcobójstwo, który później stał się jednym z najbardziej znanych portretowych fotografów swoich czasów. Patrick Swayze wcielił się w role obrońcy Halsmana. Był to jeden z jego ostatnich filmów Patricka.

Youngblood (1986)

Podczas swojej trzydziestoletniej kariery aktorskiej Swayze wystąpił w filmach o różnorakiej tematyce. Dramat sportowy „Youngblood” ukazał się w 1986 roku. Patrick zagrał w nim drugoplanową rolę, wcielając się w kapitana drużyny hokejowej. Jego występ został bardzo dobrze przyjęty.

Donnie Darko (2001)

Film zyskał status kultowego wśród fanów i bardzo dobre oceny wśród krytyków. W głównej roli wystąpił Jake Gyllenhaal, Patricka Swayzego mogliśmy zobaczyć jako motywującego mówcę (Jima Cunninghama).

The Outsiders (1983)

Film jest adaptacją noweli S. E. Hinton o tym samym tytule z 1967 roku. Wyreżyserował go Francis Ford Coppola. W obsadzie mogliśmy zobaczyć obecnie największe gwiazdy kina takie jak Rob Lowe, Emilio Estevez, Matt Dillon, Tom Cruise, Patrick Swayze, Ralph Macchio i Diane Lane.

11:14 (2003)

Czarna komedia napisana i wyreżyserowana przez Greg Marcks. Film opowiada historię grupy ludzi, mieszkańców niewielkiej miejscowości gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Ich losy splatają się pewnego dnia o 11:14, kiedy dochodzi do wypadku samochodowego.

Na fali (1991)

Film sensacyjny w reżyserii Kathryn Bigelow. Johnny Utah (Keanu Reeves), Tyler Ann (Lori Petty) i Bodhie (Patrick Swayze) próbują rozwiązać zagadkę, kto gangsterów w maskach, którzy napadają na banki. Początkowo to Ridley Scott miał być reżyserem filmu.

Ślicznotki (1995)

Komedia w reżyserii Beeban Kidrona. W rolach głównych wystąpili Wesley Snipes, Patrick Swayze i John Leguizamo. Fabuła filmu skupiona jest wokół dwóch bohaterów (Swayzego i Snipesa), którzy wygrywają konkurs na najlepszą drag queen i wyruszają do Los Angeles na „Drag Queen of America”. Niestety samochód, który kupili, zaczął im sprawiać same problemy.

Dirty Dancing (1987)

Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. 17 sierpnia 1987 roku w Nowym Jorku odbyła się premieraDirty Dancing„. Wcale nie jest tak łatwo ustalić jeden, oficjalny dzień, w którym moglibyśmy świętować tę rocznicę. 12 maja tego samego roku odbył się pokaz przedpremierowy tego obrazu na Festiwalu w Cannes. 19 sierpnia 1987 roku w Los Angeles miała miejsce „kolejna premiera”. Film wszedł do kin w USA 21 sierpnia 1987 roku.

Soundtrack do filmu obfitował w wiele kultowych już kawałków. Jednym z nich był „She’s Lika A Wind„. Piosenka została wykonana przez Patricka Swayzego. Aktor jest również jej współautorem – napisał ją dla swojej małżonki – Lisy Niemi. Utwór pierwotnie miał towarzyszyć filmowi „Grandview, U.S.A.” z 1984 roku.

Uwierz w ducha (1990)

Uwielbiany przez wszystkich fanów Patrica Swayzego melodramat w reżyserii Jerry’ego Zuckera. Film opowiada historię zakochanej pary Sama i Molly. Pewnego dnia podczas powrotu do domu, zatają napadnięci i Sam umiera na ulicy. Zostaje uwięziony w postaci ducha do czasu, aż wyjaśni się, że jego śmierć nie była przypadkiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *