Najlepsze piosenki stworzone z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najlepsze piosenki stworzone z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Najlepsze piosenki stworzone z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to nie tylko sportowe, ale również społeczne wydarzenie. Impreza odbywa się co 4 lata i mnóstwo artystów tworzy utwory, które powstają specjalnie na tę okazję. Przedstawiamy Wam listę najlepszych kawałków przygotowanych z myślą o Mistrzostwach Świata. Zobaczcie, czy pamiętacie wszystkie z nich!

„Waka Waka (This Time for Africa)”

Piosenka Shakiry powstała z okazji mundialu, który w 2010 roku odbywał się w Republice Południowej Afryki. Była to pierwsza edycja turnieju mająca miejsce w Afryce. Artystka przy tworzeniu singla mocno inspirowała się brzmieniem charakterystycznym dla tego kontynentu. W utworze słychać bębny, a teledysk przepełniony jest elementami cechującymi kulturę afrykańską. 

„We Are One (Ole Ola)”

Piosenka autorstwa Pitbulla była oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Podobnie, jak w przypadku piosenki „Waka Waka”, kawałek „We Are One” również mocno oddaje ducha kraju, w którym odbywała się impreza. W teledysku pojawiają się tancerki, które są nieodłącznym elementem corocznego karnawału w Rio De Janerio. Clip ukazuje również brazylijskie ulice i pasje tego narodu do piłki nożnej. 

„La La La”

„La La La” to kolejna piosenka Shakiry na naszej liście. Artystka słynie z tego, że jest fanką piłki nożnej i chętnie tworzy kawałki, które potem kojarzone są z mistrzostwami. Utwór „La La La” również został skomponowany z okazji mundialu w Brazylii, jednak nie stał się oficjalnym hymnem imprezy. 

„The Cup of Life”

„The Cup of Life” to latin-popowa piosenka autorstwa Ricky’ego Martina, która promowała czwarty studyjny album artysty pt. „Vuelve”. Numer został nagrany również w hiszpańskiej wersji językowej i nosił nazwę „La Copa de la Vida”. W 1998 roku kawałek został wybrany na oficjalny hymn Mistrzostw Świata we Francji, które odbywały się w tym samym roku. 

„Wavin’ Flag”

Numer „Wavin’ Flag” został stworzony z okazji mundialu w Republice Południowej Afryki. Piosenka powstała we współpracy somalijsko-kanadyjskiego artysty o pseudonimie K’NAAN z marką Coca Cola. Kawałek zrobił prawdziwą furorę w Kanadzie, gdzie przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie list przebojów. 

„Colors”

„Colors” to kolejny numer, który powstał we współpracy z Coca Colą i promował markę podczas Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Tekst utworu zaśpiewał Jason Derulo. Tytuł piosenki odnosi się do różnorodności, jaką prezentowali wszyscy uczestnicy rosyjskiego mundialu.